|
Az ügyes, a gyors és a brutális2004. 12. 11., 13:19 | Frissítve: 2004. december 13., hétfő 09:34
Cikksorozatunk első részében irodai munkákra és multimédiás feladatokra állítottunk össze egy-egy konfigurációt. Ígéretünkhöz híven itt a második rész, melyben a kedves olvasó találkozhat egy olcsóbb és egy drága játékgéppel, illetve egy csak bizonyított ferraris múlttal megvásárolható bestiával is.
Karácsony közeledtével annyi mindent vásárolhatunk hozzátartozóinknak. Vehetünk nyakkendőt, kitűzőt vagy tüllszoknyát, a kényelmetlen ajándékok listája igen hosszú. Vagy vásárolhatunk számítógépet egymillió-háromszázezerért. Embert próbáló feladatra vállalkoztunk, és hagyományteremtő szándékkal összeállítottunk öt számítógép-konfigurációt, melyek bármelyike diszkrét kiegészítője lehet a klasszikus karácsonyfadíszeknek és szaloncukroknak. A második részben a játékosokkal foglalkozunk
Beszéljük meg! A játékgépek első szintjén egy olyan összeállítással találkozhatunk, amely még akár olcsónak mondható, és némi kompromisszumkészséggel a játékok nagy része tökéletesen elfut rajta. A K8T800 Pro S939-es alaplap egy ideig biztosítja a fejleszthetőséget. Az ajánlott 3000-es processzornál harminc százalékkal gyorsabb gépet most is találhatunk a piacon, mely szintén ezt az alaplapot használja, de további fejlesztések is várhatóak a közeljövőben. Ugyanakkor vásárláskor nem árt vigyáznunk, hiszen egy lyukkal több vagy kevesebb: nem mindegy, A 940 lukas változatot már csak a szervergépek számára tartják életben, a 754 lukas Athlon 64-es alaplap pedig nem szalonképes a felsőosztályban, a 3700-as processzornál biztosan nem készítenek már gyorsabbat erre a platformra. Ha tehát nem a 939 lukas alaplapot vásároljuk Athlon 64-es vagy Athlon FX processzorunk mellé, akkor a komolyabb fejlesztésnek lőttek. Fontos még, hogy az alaplap lukainak megfelelő számú tűvel rendelkező processzort kell vásárolnunk.
A 3000-es processzor sebessége bőven elegendő, a grafikuskártya nem a leggyorsabb, de azért még bőven megfelel, legfeljebb 1024x768-as felbontásnál nem emeljük magasabbra a játékok részletességét. Az ajánlott monitor a megfizethető crt, azaz hagyományos katódsugárcsöves technológiát használja, annak minden előnyével és hátrányával együtt. A régivágású monitorok közül azonban a legjobbak közé tartozik, éles a képe, nagy felbontásokban is használható, és még hosszú használat után sem bántja szemünket. Ajánlatunkban a piac egyik leggyorsabb, kétrétegű dvd-írója is szerepel Mindenre elég A normális kategória mai második, összetettben negyedik versenyzője egy igazi kemény gyerek. A leggyorsabb 939-tűs alaplapot választottuk a konfigurációba, mellé beültettük a legnagyobb teljesítményű, hazai kereskedésekben is kapható processzort, az Athlon 64 3500-at, ezek aztán egy meggyőző kvintettet alkotnak az egy gigabájtnyi memóriával és az Nvidia még ép ésszel felfogható árú grafikuskártyájával. A GeForce 6800 minden mai játékot gond nélkül lefuttat, és a közeljövőben megjelenő szoftverek sem jelentenek majd problémát. A memóriával ennél és a az előző játékgépnél is vigyázni kell, két memóriamodult nem érdemes kiváltani egy nagyobbal, ez ugyanis az Athlon 64-es rendszerek esetében a teljesítmény csökkenésével jár. A ház mellé betervezett táp elegendő tartalékkal rendelkezik, a monitor pedig egy remek képet adó 17 colos LG lcd. Természetesen gyorsabb gép is összeállítható, az viszont felesleges költségekkel járna, hiszen teljesítményét úgysem használnánk ki. Abnormális Ha valaki azonban csak ésszerűtlen költekezések után találja meg lelki békéjét, annak összedobtunk egy extrém gépet is. Az alaplap villámgyors, és azon ritka példányok közé tartozik, melyek támogatják az SLI, azaz dupla videókártyás megoldást. A konfiguráció része a valaha gyártott leggyorsabb pc-s processzor. Az Athlon FX55 az AMD csúcsgépe, játékok alatt gyakorlatilag verhetetlen, de komoly alkalmazások alatt is csak az Intel legerősebb gépei tudják megizzasztani. Az FX55 maszkja alatt egy 4200-as elnevezésű Athlon64-es processzor vicsorog, megállíthatatlan. Vagyis nem teljesen, Kelet-Európa határa mégiscsak megállítja, itthon ugyanis még nem kapható, árát ezért külföldi kereskedőktől gyűjtöttük be.
A ragadozó két gigabájtnyi memóriával rendelkezik, a leggyorsabb, Corsair két csatornás, 550 megahertzes memóriamoduljai azonban unalmas hardvereknek tűnnek a dupla grafikus kártya mellett. A két darab Nvidia GeForce 6800-as Ultra egymást kiegészítve pusztítja az egyesek és nullások hosszú sorát, az egyik kártya a kép egyik felével, a másik a másikkal dolgozik. A gép háza fenyegető, a 600 wattos táp bizalomgerjesztő, a vízhűtés pedig lehetőséget biztosít a tunningra is. A 21 colos lcd-n megjelenő játékok minőségével és sebességével a gép a tulajdonosa sok ellenfelet szerezhet magának. Kapcsolódó anyagok |
N;N; |