HR Hírek

Reálbérvesztésük ellen tiltakoznak a hivatásosok

2003. április 11., péntek 12:09

Tegnap átadták a fegyveres és rendvédelmi szféra dolgozóinak tiltakozó leveleit tartalmazó három nagyméretű postaládát a miniszterelnök képviselőjének.

A hivatásos állományúak érdekvédelmi szervezetei tíz napon át az Országház előtt gyűjtötték a rendőrök, katonák, vámosok, börtönőrök, polgári védelmisek és tűzoltók béremelését követelők indokairól szóló leveleket.

"Pályaválasztásomkor azért választottam a köz szolgálatát, mert bíztam a biztos megélhetésben, a nyugodt szívvel történő családalapítás lehetőségében. Mára kiderült, hogy fizetésünk biztos, de a megélhetéshez kevés, hiszen jövedelmünkből a rezsi kifizetése után naponta 1500 forint marad ennivalóra, ruházkodásra, váratlan kiadásra négyünknek." "Senkinek nem mondhatom, hogy ha én nem kaptam az államtól fizetésemelést, akkor ne is kérjék tőlem az emelt árakat. Fizetnem kell, ezért kérem, nekem is fizessenek." "Tudom, sokan örülnének annak a pénznek, amit én kapok. Az ország keleti részein sokan nyomorognak, éheznek. Nem akarok az ő szintjükre kerülni!"

Ezeket a sorokat abból a több ezer levélből idézzük, amelyeket tíz napon át gyűjtöttek a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségének (FRDÉSZ) tagszervezetei a Parlament előtt. Tegnap az érdekvédők három nagyméretű postaládában juttatták el a rendőrök, katonák, vámosok, börtönőrök, polgári védelmisek, tűzoltók és a nemzetbiztonsági szolgálatnál hivatásos állományú dolgozók követelését megerősítő dokumentumokat Medgyessy Péter miniszterelnöknek. A demonstrációt a figyelem felkeltése érdekében hirdette meg a szakszervezeti szövetség, így tiltakozva az ellen, hogy a köztisztviselői illetményalap kormány általi befagyasztása miatt a hivatásos állományúaknak az idén csökken a reálkeresetük.

Kónya Péter, az FRDÉSZ elnöke lapunknak azt mondta: civilektől, pedagógusoktól, hajléktalanoktól is kaptak támogató leveleket. Szerinte az akcióval elérték céljukat, mert sikerült felhívniuk tarthatatlan helyzetükre a döntéshozók figyelmét. A szféra minden rétege kifejezésre juttatta: elvárják a kormánytól, hogy megoldást találjon helyzetük javítására. Kérdésünkre Kónya azt is elmondta, hogy a tíz nap alatt mind a négy parlamenti párt képviselője megkereste a demonstrálókat, felvállalva, hogy közbenjárnak érdekükben. Az elnök megerősítette: ha a további tárgyalások sem vezetnek eredményre, a törvényes keretek között élnek "a fokozott nyomásgyakorlás" eszközével.

hirdetés
hirdetés