Egy katona kérdőjelezi meg Obama legitimitását

2009.07.15. 17:22
Az amerikai hadsereg egy tartalékos katonája megtagadta afganisztáni katonai szolgálatát, és kétségbe vonja Barack Obama legitimitását. A katona attól tart, hogy ha az elnök jogszerűtlenül van hatalmon, akkor rá, aki a parancsait teljesíti, nem vonatkozik a Genfi Egyezmény, és ráadásul később még háborús bűnökkel is megvádolhatják.

Az Egyesült Államok egyik tartalékos őrnagya megtagadta katonai kötelességét, és nem hajlandó Afganisztánba menni. Stefan Frederick Cook őrnagy kétségbe vonja Barack Obama amerikai elnök legitimitását, attól tart, hogy szolgálata alatt nem vonatkoznának rá a Genfi Egyezmény határozatai, írja a WorldNetDaily.com.

A hadsereg érvénytelenítette a behívót, amit Orly Taitz, az őrnagy ügyvédje úgy értelmez, hogy a katonaság kiáll védence mellett.

Cook szerint legitim elnöki hatalom híján a követett parancsok akár háborús bűnökké is válhatnak, melyek megtorlást vonhatnak maguk után, ezért arra kéri Obamát, hogy bizonyítsa legitimitását és mutassa fel születési anyakönyvét. Az őrnagy, mivel a katonai bíróság jogköre nem terjed ki az elnöki hatalom legitimitásának kérdésére, a polgári bírósághoz fordul, ugyanis, mint mondta, egy olyan parancsot követni, mely mindenféle jogalapot nélkülöz legalább olyan rossz, mint egy jogszerű parancsot nem követni.

obama

Obama legitimitását születése kérdőjelezheti meg, ugyanis az Egyesült Államok Alkotmányának egyik, manapság egyre inkább bírált pontja kimondja, hogy az elnökség betöltésének nélkülözhetetlen feltétele, hogy az elnök születésétől kezdve az Egyesült Államok állampolgára legyen.

A katonaság soraiból az eset óta egyre többen követelik, hogy az elnök mutassa be a születési bizonyítványát, melyből egyértelműen kiderül, hogy az elnök Honoluluban született amerikai állampolgárként vagy sem. Obama apja ugyanis kenyai állampolgár volt, anyja pedig, aki ugyan amerikai állampolgár, az akkori törvények szerint Barack Obama születése idején túl fiatal volt ahhoz, hogy állampolgárságát továbbörökítse fiára. Obamát legitimitása tehát valójában azon múlik, hogy Hawaiin született-e, amerikai földön, vagy Kenyában.

Már többször támadták a jelenlegi elnököt a fent említett üggyel, és ezen kívül az apa kenyai állampolgárságának kapcsán is, ugyanis eszerint Obama kettős állampolgár, minek folytán szintén ki lenne zárva a lehetséges elnökök közül. A rövid születési bizonyítvány, amit a kormányzat eddig hozzáférhetővé tett, a bírálók szerint nem bizonyít semmit, ugyanis azt könnyű meghamisítani.

Orly Taitz szerint ha igaz, hogy Obama amerikai állampolgárként született, akkor ez nem fog ártani a hatalmának, de ha nem, akkor nem is ülhetne a Fehér Házban.

Az Államokban hirdetőtáblákon követelik az elnök teljes születési bizonyítványának nyilvánosságra hozatalát, és már több aláírásgyűjtés is indult ennek érdekében.