20℃ / 36
Budapest

Elengedte foglyait a könyörületes beduin

2012. július 16., hétfő 22:03 |

Sértetlenül kiszabadult az a két amerikai turista, akiket egyiptomi vezetőjükkel együtt rabolt el egy beduin férfi múlt héten Egyiptomban.

A 61 éves Michel Louis lelkészt és 39 éves feleségét, Lissa Alphonse-t egy buszról rabolták el múlt pénteken a Sínai-félszigeten. A támadó Jirmy Abu-Masuh azért rabolta el a bostoni házaspárt, mert így akarta kikényszeríteni nagybátyja szabadon engedését, akit kábítószerbirtoklás gyanújával tartóztatott le az egyiptomi rendőrség.

A Washington Post információi szerint az emberrabló azért engedte el foglyait, mert a hatóságoktól hétfőn ígéretet kapott nagybátyja szabadon engedésére. „Könyörületes emberek vagyunk” - nyilatkozta Abu-Masuh az AP hírügynökségnek az eset után.

A Washington Post szerint Hoszni Mubarak tavalyi megbuktatása óta a közbiztonság sokat romlott a Sínai-félszigeten, ami a külföldi turisták egyik kedvelt célpontja. A problémát a kormány és a beduinok közötti feszültség okozza, a beduinok azzal vádolják a kormányt, hogy diszkriminálják őket és a biztonsági erők rendszeresen inzultálják törzseiket.

A címlapról ajánljuk

Ez is érdekelheti

Shopline

Travelo

Hirdetés