Keményen nekiment a francia külügyminiszter a magyar kerítésnek
További Külföld cikkek
- Olaf Scholz a német szociáldemokraták kancellárjelöltje
- Szerbia az Európai Unió tagja akar lenni, de nem mond le keleti partnereiről
- Elszabadultak az indulatok, verekedés tört ki a szerb parlamentben
- Itt a hivatalos végeredménye a nagy meglepést hozó romániai elnökválasztás első fordulójának
- Drámai bejelentés: megállhat a vérontás a Közel-Keleten, zuhannak az olajárak
A francia külügyminiszter élesen bírálta Magyarországot a migránspolitikája miatt egy vasárnapi interjúban.
Szijjártó megdöbbent
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter megdöbbentőnek, és elképesztőnek nevezte a nyilatkozatot, és hétfőre bekérette az ideiglenes francia ügyvivőt.
Elmondta: úgy tűnik, Európában egyesek még mindig nem képesek megérteni azt, hogy Magyarországra milyen elképesztő és drámai nyomás hárul a Nyugat-Balkánon keresztül. (MTI)
Az európai értékek semmibe vétele olyan kerítést építeni, amelyet még az állatoknak sem csinálnánk
— mondta Laurent Fabius a Le Monde, az I—Télé és az Europe-I-nek adott közös interjújában. A francia külügyminiszter azt mondta, nagyon súlyosnak ítéli azt, ahogy Magyarország viselkedik a menekültkérdésben. Fabius botrányosnak találja, hogy egyes európai országok — mint hangsúlyozta, elsősorban Kelet-Európában — nem fogadják el a menekülők befogadására vonatkozó európai kontingenseket. Az Európai Uniótól komoly fellépést vár az ügyben.
Fabius : "la Hongrie ne respecte pas les... by Europe1fr
A miniszter a műsorban a német menekültpolitikát a franciával együtt bátornak nevezte, de azt mondta, hogy a többi európai országnak is osztoznia kell a közös felelősségben.
Berlin és Párizs ezekben a napokban közös erővel lép fel egy új európai uniós közös menekültfogadási rendszer érdekében. A dublini szisztémát felváltani kívánó német-francia javaslat értelmében az EU-n kívül állítanának föl több fogadóállomást, ahol már azelőtt lehetne menedéket kérni, hogy a bevándorlók elérnék az EU határát.
Közben Angela Merkel német kancellár arról beszélt az MTI szerint, hogy a menekültválság kezeléséhez több szolidaritásra van szükség, mert
ami pillanatnyilag zajlik, az nem igazságos.
Olaszország és Görögország súlyos nyomás alatt áll, és az sem igazságos, hogy „csak három-négy ország fogadja be majdnem az összes menekültet”.
„A védelemre szorulókat integrálni kell, és azoknak, akiknek nincs joguk a maradásra, meg kell mondani, hogy menniük kell” – mondta Angela Merkel.