A németek szigorúbban ellenőrzik a Szíriából érkezőket
További Külföld cikkek
- Valaki szerint fontos előrelépés, valaki szerint nevetséges – a világ megosztott Netanjahu elfogatóparancsával
- Menet közben nyitotta volna ki egy férfi a repülőgép ajtaját, az utasok ragasztószalaggal hatástalanították
- Szijjártó Péter: Az energiaellátás nemzetbiztonsági és szuverenitási kérdés
- Egy szálloda felrobbantásával köszönti majd az újévet az egyik amerikai város
- Argentín elnök Elon Musknak: Csak vágj bele, soha ne add fel!
Adatok a szíriai háborúról
Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) szerint idén 55 219-en haltak meg, ebből 13 249 civil, köztük 2574 gyerek. Öt éve tart a háború, összesen 260 758 halálos áldozat volt, ebből 76 ezer volt a civil.
Németország péntektől szigorúbban ellenőrzi azokat, akik azt állítják, hogy a szíriai háború miatt kérnek menekültstátust, idézi az MTI a szövetségi belügyminisztériumot.
A szíriai menekültek tavaly év vége óta egyszerűsített eljárással kaphattak menedékjogot Németországban, nem kellett személyes elbeszélgetésen részt venniük, de január 1-jétől rájuk is a hagyományos menekültügyi eljárás szabályai vonatkoznak majd.
Ez a szabályozás január 1-jétől mindenkire érvényes, függetlenül attól, hogy a kérelmezők melyik országból származnak
– mondta a berlini belügyminisztérium szóvivője.
Angela Merkel kancellár ellenzi, hogy Németország gátat szabjon a menekültek befogadásának, arra hivatkozva, hogy az országnak kötelessége menedéket biztosítani azok számára, akik háborúk és konfliktusok elől menekülnek. Az egyszerűsített menekültügyi eljárás bírálói viszont úgy vélik, hogy a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet a könnyítéseket kihasználva dzsihadistákat juttathat be Európába. Merkel álláspontjával szemben a kancellár hazájában és külföldön is nőtt az ellenállás, miután kiderült, hogy a november 13-i párizsi merényletek elkövetői közül legalább ketten hamis szíriai útlevéllel rendelkeztek.
Németországba idén valamivel több mint egymillió menedékkérő érkezett, jóval több, mint bármely más európai országba.
A héten Franciaország is azt kérte az Európai Bizottságtól, hogy az uniós hatóságok által is ellenőrzött belépési pontokon, Olaszországban és Görögországban jobban szűrjék ki a hamis szír útleveleket. Bernard Cazeneuve francia belügyminiszter felhívta a figyelmet, hogy az Iszlám Állam az általa elfoglalt szíriai területek közigazgatási hivatalaiból rengeteg biankó útlevélhez jutott hozzá, melyeket nagyon nehéz kiszűrni, ha kiállítják valaki nevére.