A brit kormány sem tartja sikeresnek az Iszlám Állam elleni légitámadásait
- lényegében ezt ismerte be Michael Fallon védelmi miniszter hétfőn a brit Parlament alsóháza előtt. Az Independent tudósítása szerint a konzervatív politikus a sikertelenség okát mélyenszántó módon magyarázta: Szíriában a helyzet "bonyolult". A jó hír viszont az, hogy
semmi kétség, a Daesh Irakban visszaszorulóban van a Tigris és az Eufrátesz mentén is.
A miniszter azzal is el tudott büszkélkedni, hogy a britek közvetlenül az amerikaiak mögött állnak az aktivitás tekintetében: 2100 légibevetésen összesen 600 légicsapást hajtottak végre a Kalifátus ellen. Egyébként a koalíciós támadások elsöprő többségét végrehajtó amerikaiak sem elégedettek a szíriai fejleményekkel, már tavaly júliusban is arról panaszkodtak, hogy Irakkal szemben alig sikerült csökkenteni az Iszlám Állam ellenőrzése alatt álló területet (ami az ország sivatagosabbik egyharmadát teszi ki)
Fallon szerint a Cameron-kabinetet aggasztja az IS líbiai megerősödése is - amire tényleg csak annyit lehet mondani: Jó reggelt! A mintegy 200 kilométeres partszakaszt ellenőrző három líbiai vilajetben összpontosuló iszlamisták számát - a Pentagon szerint akár hatezren is lehetnek - a Skót Nemzeti Párt vezérszónoka, Brendan O'Hara azzal magyarázta, hogy a szíriai bombázások elől az IS vezetősége oda helyezi át harcosait (egyébként ez nincs így, a líbiai Iszlám Állam főleg a Maghreb iszlamistáit szívja fel, akik eddig a Kalifátus külföldi harcosainak harmadát tették ki).