Lezuhant EgyptAir-gép: Párizstól kér segítséget az egyiptomi főügyész
További Külföld cikkek
- Olaf Scholz a német szociáldemokraták kancellárjelöltje
- Szerbia az Európai Unió tagja akar lenni, de nem mond le keleti partnereiről
- Elszabadultak az indulatok, verekedés tört ki a szerb parlamentben
- Itt a hivatalos végeredménye a nagy meglepést hozó romániai elnökválasztás első fordulójának
- Drámai bejelentés: megállhat a vérontás a Közel-Keleten, zuhannak az olajárak
Az egyiptomi főügyész adatokat kért hétfőn francia kollégájától az EgyptAir légitársaság múlt héten lezuhant utasszállító repülőgépével kapcsolatban - írja az MTI. A kairói főügyészi hivatalnak a gépre vonatkozó dokumentumokra, valamint hang- és videofelvételekre van szüksége abból az időszakból, amikor a gép a Charles de Gaulle nemzetközi repülőtéren tartózkodott egészen addig, amíg el nem hagyta a francia légteret.
Nabíl Szadek ezen kívül a görög hatóságokat arra kérte, hogy adják át az EgyptAir MS804-es járatának pilótája és a görög légiforgalmi irányítás közötti hívások leiratait, és kíváncsiak arra is, hogy a pilóta küldött-e bármilyen vészjelzést, mielőtt a géppel megszakadt a kapcsolat.
Az EgyptAir Párizsból Kairóba tartó járata a Földközi-tenger felett csütörtök hajnalban tűnt el a radarok képernyőjéről, miután belépett az egyiptomi légtérbe. A repülőgépen 66 ember - 10 fős személyzet és 56 utas - tartózkodott, köztük 30 egyiptomi és 15 francia állampolgár.
Az egyiptomi elnök vasárnap azt mondta: hosszú időbe telhet a katasztrófa okainak felderítése, és bármilyen forgatókönyv elképzelhető a történtekkel kapcsolatban. Az egyiptomi hatóságok már az eltűnés napján valószínűsítették, hogy a gép lezuhant, de hogy miért, azt továbbra is csak találgatni lehet.
Eddig néhány testrészt, személyes tárgyat és roncsdarabot találtak az eltűnt repülő utáni kutatás során, de a gép feketedobozait továbbra is keresik.
A Földközi-tengeren zajló kutatási műveletben részt vevő egyiptomi források szerint a keresési terület nagysága több mint 74 négyzetkilométer és néhány helyen 3 ezer méteres mélységig terjed.
Franciaország járőrhajót, Egyiptom 3000 méteres mélységbe való lesüllyedésre képes tengeralattjárót küldött vasárnap a térségbe, hogy segítse a roncsok és a feketedobozok felkutatását.
Az előzményekről szóló összefoglalónkat itt olvashatja .