Drónfelvételen látható, ahogy több ezer rohingja menekül
Az ENSZ menekültügyi szervezete, az UNHCR készítette azt a drónfelvételt, ami azt tanúsítja, hogy most is több ezer rohingja próbál elmenekülni Mianmarból. Ez azt bizonyítja, hogy a mianmari kormány állításával ellentétben az erőszak máig nem ért véget a régióban.
Az ENSZ emberi jogi főbiztosának hivatala (OHCHR) által készített jelentés szerint a nyugat-mianmari térségből augusztus vége óta több mint félmillió, muszlim rohingja kényszerült elmenekülni a szomszédos Bangladesbe.
A buddhista többségű Mianmarból azután indultak meg tömegesen az emberek, hogy a hadsereg tisztogatási akcióba kezdett. Egymás után pusztították el a muzulmán rohingják falvait, miután a szomszédos Bangladesből származó illegális bevándorlóknak tekintik őket, és megtagadják tőlük az állampolgárságot.
Az ENSZ emberi jogi főbiztosa szerint a mianmari fegyveres erők tervszerűen hajtották végre támadásaikat a muszlim vallású kisebbség ellen, és céljuk az volt, hogy kiűzzék őket az országból. A " tisztogató műveletek" során egész falvakat égettek porig, sok embert kivégeztek, másokat megkínoztak vagy megerőszakoltak. A határra taposóaknákat telepítettek, hogy megakadályozzák a menekültek visszatérését.
A mianmari kormányfő egy hónap után szólalt meg először az ügyben. Szeptember elején a visszaélések és törvénytelenségek kivizsgálását ígérte. A mianmari határ bangladesi oldaláról látható gomolygó füst is annak jele, hogy az erőszak máig nem ért véget a régióban.