Nagy-Britania 3000 fős erősítést vezényel Irakba?
További Külföld cikkek
- Még két hónapot csúszik az űrben rekedt kozmonauták hazatérése, akik júniusban indultak egyhetes kirándulásra
- Helikopter ütközött egy kórház épületének Törökországban, négyen meghaltak
- Vádat emeltek a magdeburgi támadás elkövetője ellen
- Irán mostanra már teljesen letérdelt a nyugati szankciók miatt
- Halálos balesetet okozott Ausztriában egy magyar autós
Tony Blair hétfőn Ankarában kijelentette, hogy a brit csapatok addig maradnak Irakban, amíg a feladatukat el nem végzik. Nagy-Britannia jelenleg 7900 katonát állomásoztat Irak déli részén.
|
A brit védelmi minisztérium szerint eddig nem születetett döntés az erősítés Irakba küldéséről. A tárca szóvivője a lapértesülésre reagálva kedden közölte: "Nem változtattuk meg álláspontunkat". "Az iraki létszámot kétségkívül felülvizsgálják. Jelenleg még csak tárgyalunk erről a szövetségeseinkkel. Eddig még nem döntöttünk".
Vicente Williams hondurasi alelnök hétfőn bejelentette, hogy május 21-ig kivonják az Irakban állomásozó 369 katonát. Williams, aki az európai látogatáson tartózkodó Ricardo Maduro Joest államfőt helyettesíti, sajtótájékoztatóján közölte: "május 21-én valamennyi katona hondurasi földön lesz". Hozzátette: 312 hondurasi katona már Kuvaitban tartózkodik, jelenleg a többi 57-re vár, hogy visszatérjenek Hondurasba.
Maduro elnök áprilisban jelentette be, hogy idő előtt kivonják a hondurasi csapatokat a közép-keleti országból. A hondurasi katonák Nedzsefben teljesítettek szolgálatot.
Hollandia továbbra is Irakban kívánja állomásoztatni mintegy 1200 katonáját, de ennek feltétele egy megfelelő ENSZ-határozat "rövid távú" elfogadása - közölte hétfőn az ANP holland hírügynökséggel Bernard Rudolf Bot holland külügyminiszter az Európai Unió brüsszeli külügyminiszteri tanácskozása után. A miniszter szorgalmazta, hogy az ENSZ-határozat pontosítsa a nemzetközi erők jogállását, a politikai folyamat folytatásának mikéntjét és az ENSZ szerepét Irakban.