Trump: Obama lehallgatott, ez az új Watergate
További USA cikkek
- Itt dőlhet el, hogy ki lesz a világ leghatalmasabb embere
- Donald Trump közölte: Elon Musk szerepet kaphat az amerikai kormányban, ha megválasztják
- Döntött a bíróság, Donald Trump nem úszhatja meg a felelősségre vonást
- Donald Trump megszólalt: „Vérfürdő” lesz, ha nem választják újra
- Jön Joe Biden évértékelője, mindenki azt várja, megteszi-e a nagy bejelentést
Újabb vádaskodás-sortüzet eresztett el a Twitteren Donald Trump amerikai elnök, és egyebek mellett azzal gyanúsította meg elődjét, Barack Obamát, hogy a Watergate-botránnyal felérő módon illegálisan próbálta lehallgatni az akkor még csak elnökjelölt Trump csapatának kommunikációját.
Terrible! Just found out that Obama had my "wires tapped" in Trump Tower just before the victory. Nothing found. This is McCarthyism!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 2017. március 4.
A semmilyen hivatalos bizonyítékot fel nem mutató vádaskodás alapja egy, a Breitbart News nevű híroldalon leközölt cikk, amely azzal vádolja az Obama kormányt, hogy még az után is titkos eszközökkel figyelte meg Trump csapatát, hogy kiderült, erre semmilyen jogalapja nincsen. A valóságban annyi történt, hogy az FBI azt vizsgálta, van-e kapcsolat az oroszok és a republikánus kampány között. A törvényi lehetőségek megengedik, hogy a FISA (Foreign Intelligence Surveillance Act, külföldi hírszerző tevékenység megfigyelése, nagyjából) nevű törvény nevében szimplán a gyanú alapján, konkrét bizonyíték nélkül is dolgozhassanak a nyomozók, ráadásul úgy, hogy ne kelljen senkinek se bejelenteniük - pont azért, hogy hivatali aktatologatással ne veszítsenek időt és ne ijesszék el a külföldi kémeket.
Trump, pontosabban az alt-right kötődésű, többször bizonyítottan hamis híreket terjesztő Breitbart News szerint az volt a probléma, hogy az FBI egy korábbi vizsgálatban azt állapította meg, hogy a megfigyelni kívánt, a New York-i Trump Towerben elhelyezett szerver és a bizonyos orosz bankok között nincs kapcsolat, később mégis fenntartották a megfigyelést. A Breitbart és Trump értelmezése szerint ez csak és kizárólag azért történt, hogy a demokrata elnökjelölt Hillary Clinton előnyhöz juthasson.
Trump további posztokban hergelte magát, olyanokat írva, hogy „egy jó ügyvéd sokat ki tudna hozni abból, hogy Obama elnök októberben, a választás előtt nem sokkal lehallgatta a telefonomat”, illetve hogy „milyen mélyre süllyedt Obama azzal, hogy lehallgatta a telefonjaimat a nagyon szent választási eljárás alatt. Ez Nixon/Watergate. Rossz (vagy beteg) fickó!”.
How low has President Obama gone to tapp my phones during the very sacred election process. This is Nixon/Watergate. Bad (or sick) guy!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 2017. március 4.
Barack Obama szóvivője, Kevin Lewis Trump vádjaira reagálva azt nyilatkozta, hogy a Fehér Ház sosem rendelte el egy amerikai állampolgár megfigyelését sem, minden ezzel ellentétes állítás pedig téves.
Trump ezen kívül még megírta, hogy Arnold Schwarzenegger nem kilépett egy tévéműsorból, hanem kirúgták a rossz nézettség miatt, de Trumpnak ehhez sem volt köze.
Arnold Schwarzenegger isn't voluntarily leaving the Apprentice, he was fired by his bad (pathetic) ratings, not by me. Sad end to great show
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 2017. március 4.