12℃ / 22
Budapest

Elhunyt Balázs Gábor nagybőgös

2012. május 28., hétfő 10:36 |

Meghalt 62 éves korában Balázs Gábor nagybőgőművész, a Magyar Rádió zenekara, a Stúdió 11 tagja - tudatták az MTI-vel hétfőn zenésztársai.

A zenészt - aki nagybőgő mellett basszusgitáron is játszott - rövid, súlyos betegség után érte a halál vasárnap. Balázs Gábor temetéséről később intézkednek.

balazsgabi
Fotó: studio11.hu

Balázs Gábor 1949. október 31-én született. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végzett nagybőgő szakon. 1967-ben a Tolcsvay fivérek mellett a Tolcsvay Trio alapítója volt; az együttes az 1968-as Ki mit tud című vetélkedőn tűnt fel. Balázs Gábor 1978-ban lett a Magyar Rádió zenekarának, a Stúdió 11-nek a tagja. Tanított a Bartók Béla konzervatórium dzsessz tanszakán, emellett zeneszerzőként és hangszerelőként is tevékenykedett.

1992-ben a Bakó Annával írt, Mi lesz velem című dalával - amelyet Szulák Andrea adott elő - díjat nyert a Táncdalfesztiválon. 1998-ban a Stúdió 11 tagjaként eMeRTon-díjban, 2007-ben Artisjus zenei díjban részesült.

A címlapról ajánljuk

Ez is érdekelheti

Comment:com

X-Faktor: Istenes Bencét kapta párjának Lilu
Azt már tegnap reggel megírtuk, hogy az otthon babázó Ördög Nórát Lilu váltja a műsorvezetői poszton, mára az is kiderült, hogy társa a műsorban nem Sebestyén Balázs, nem is Stohl András, hanem Istenes Bence lesz - legalábbis a Blikk szerint.

KönyvesBlog

Egy regény sohasem lehet tökéletes
Nicole Krauss: Nagy palota Magvető, 400 oldal, 2012, 2967 HUF Fotó: Valuska Gábor Megírható-e a nagy amerikai regény? Leszokhatunk-e az egyperces e-kultúráról úgy, ahogy a dohányzásról? Ezekről valamint magyar gyökereiről, családi és kulturális hagyatékáról, regényeinek zeneiségéről és térbeliségéről, valamint a regényről mint építészeti formáról beszélt Nicole Krauss a Hay Fesztiválon.

Lángoló Gitárok

Messze még a hónap vége - klipmegosztás
Ismét itt a klipmegosztás, benne öt friss magyar zenei videóval.

Shopline

Travelo

Hirdetés