Kísérleti városnéző futó-fotóriport Bécsből

2018.04.22. 23:04 Módosítva: 2018.04.22. 23:04
Vasárnap tartották az egyik legnépszerűbb európai futóversenyt, a Vienna City Marathont. A futáson közel 42 ezren indultak, köztük mi is négyen az Indexből. Azt akartuk kipróbálni, hogy sikerülhet-e három legyet ütni egy csapásra: futni egy jót, összekötni egy városnézéssel, és az egészet belülről tudósítani is közben.
A szombati rövidebb távokat is számolva összesen 41 919-en indultak a 35. Bécsi Maratonon (és félmaratonon), amire 130 országból érkeztek versenyzők, köztük sok magyar is volt. A hőséggel és a napsütéssel is meg kellett küzdeniük az indulóknak.
A maratonon sem a férfi, sem a női mezőny leggyorsabb idővel nevező futója nem ért célba. Dennis Kimetto, a világcsúcstartó 25 km-nél adta fel izomproblémák miatt, és kiszállt a versenyből Helen Tola is.
A férfiaknál végül a marokkói Salaheddine Bounasser lett a meglepetésgyőztes 2:09:29-cel. A kenyai Ishmael Bushendich a tavalyihoz hasonlóan második lett 2:10:03-mal, míg a szintén kenyai Samwel Maswai 2:11:08-cal jött be a harmadik helyre.