Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMA dzsungel megmentője, vadonban élő nemes vagy környezettudatos szuperhős? Párizsban külön kiállítást szentelnek Tarzan világának.
A kiállításon Tarzan-könyveken, -filmeken, -képregényeken és -játékfigurákon keresztül mutatják be a mítoszt. A dzsungel hangulatának megidézéséről a kitömött majmok és a múzeum Afrikából származó tárgyai gondoskodnak.
"A nyugati populáris kultúrához - legyen szó akár könyvekről, divatról vagy zenéről - az Európán kívüli világ is hozzájárult. Tarzan története azt mutatja be, hogy a Nyugat milyennek látta Afrikát" - mondta Stéphane Martin, a múzeum igazgatója.
Edgar Rice Burroughs 1912-ben írta meg az első Tarzan-történetet. Az író soha nem járt a fekete kontinensen, ez azonban nem tartotta vissza attól, hogy számos folytatást jelentessen meg. Burroughst vélhetően Kiplingtől merített ötleteket történetéhez - állítja Roger Boulay antropológus, a múzeumi show kurátora. Tarzan 1918-ban debütált a filmvásznon, kalandjaiból több mint negyven film készült.