Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM"Ez mindenképpen visszalépést jelent a Disney-nek" - kommentálta az esetet egy szerzői jogokkal foglalkozó Los Angeles-i jogász - a társaság sikertelenül próbált jogi úton megszabadulni egy számára kellemetlen üzleti partnertől."
Már Milne unokájának sem sikerült
A könyvkiadással foglalkozó Stephen Slesinger 1930-ban szerezte meg a Micimackó eladási jogait az Államok és Kanada területére magától A.A. Milnétől. Később, 1961-ben a Disney is megszerzett bizonyos jogokat az író özvegyétől.Milne 1926-os könyvének egyik illusztrációja és a Disney Micimackója
Kezdetben a két fél úgy egyezett meg, hogy a Disney-től Slesinger cége szerzői jogdíjként a Micimackó eladásából származó bevételek négy százalékát kapja, Milne jogutódjai pedig két és fél százalékot. 83-ban a megállapodást új feltételekkel meghosszabbították. Ezt a szerződést támadta most a Disney, és 2004-ben Milne unokája, Clare Milne, próbálta meg hasonló úton elperelni Slesingertől a jogokat.
Kétmilliárd dollár a tét
A bíróság mostani döntésével a jogbirtokos újra benyújthatja több mint kétmilliárd dolláros követelését a rajzfilmgyártóval szemben. "Miután a Disney jogtalan követelését elutasították, újra perelhetjük a céget - reagált a hírre Slesinger ügyvédje, majd sorolta a tételeket - a szerzői jogok megsértéséért, szabadalombitorlásért, szerződésszegésért, és azért, hogy tudatosan kisebb részesedét fizettek az ügyfelemnek, amiért kétmilliárd dollár kártérítést követelünk."91-ben már perelte Slesinger a Disney-t, akkor azt állították, hogy letagadta a Micimackóból származó bevételek egy részét. Akkor a követelést azért vetették el, mert a bíró megtudta, hogy Slesinger a Disney szemeteseiből illegálisan jutott bizonyítékokhoz.