Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMAz Anna Politkovszkaja, hét év a frontvonalban című dokumentumfilmet a vasárnap zárult Verzió közönsége szavazta meg a fesztivál legjobbjának, az 1500 eurós (több mint 300 ezer forintos) díjat a Nyílt Társadalom Intézet ajánlotta fel a nyertes filmnek. Mása Navikova filmjében Anna Politkovszkaja kollégái, a Novaja Gazeta újság szerkesztői nyomoznak az újságírónő meggyilkolásának ügyében, tudva, hogy testi épségüket, sőt, életüket is kockára teszik ezzel. Az orosz-csecsen háborút ellenző, az orosz kormányt nyíltan bíráló, tényfeltáró cikkeket közlő újságírónőt 2006. október 7-én lőtték agyon moszkvai lakóházának liftjében.
A Verzió Film Alapítvány 100 ezer forintos különdíjat ajánlott fel az 5. alkalommal megrendezett seregszemle legprovokatívabb és legtöbb nézőt vonzó alkotásának. A díjat Hajdú Eszter A fideszes zsidó, a nemzeti érzés nélküli anya és a mediáció című filmjének ítélték oda. A rendező alkotásában egy megszakadt barátság és egy széthulló család történetén keresztül a politikai gyűlölködés végleteire hívja fel a figyelmet.
13 teltházas és egy pótvetítés volt a november 4. és 9. között megrendezett Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztiválon; az öt nap alatt több mint 3000 jegyet váltottak.
A legnézettebb filmek - a fő- és a különdíjas alkotás mellett - a Falusi románc, A szabó, a Malaccal teljes, a Három hiányzó oldal, a Megemlékezés, a Vajon mosolygok-e, a Süllyedő falu, a Válás albán módra, az Allah jegyesei, a Vak szerelmek és a Megkövült csend voltak.