Egyedül kerülte meg Földet a holland tini
Dekker útja cseppet sem volt zökkenőmentes. Már az indulásnál meggyűlt a baja a holland hatóságokkal, akadt, amelyik az út veszélyei és a lány fiatal kora miatt akarta megakadályozni a vízre szállást, mások szerint egy 16 éves fiatalnak az iskolapadban a helye és nem egy vitorlás fedélzetén. A gyámhatóság ennél tovább is elment, és amikor jogi úton próbálták megakadályozni a rekordkísérletet, Dekker külföldre szökött előlük, majd tíz hónapon át pereskedett azért, hogy elindulhasson. A bíróság csak úgy adta meg neki az engedélyt, ha nagyobb hajóval és jobb felszereléssel vág neki az útnak, és egy különleges távoktatás keretein belül menet közben is végzi a középiskolát.
A lány eleget tett a követelményeknek, az egyéves út alatt - ellentétben sok társával - rendszeres időközönként kikötött és átvizsgáltatta a hajót. A javítások elvégzése közben arra is volt ideje, hogy szörfözzön, búvárkodjon, sőt, még furulyázni is megtanult, ami, mint mondta, sokkal jobban ment neki a háborgó tengeren, mint a gitározás. Út közben az elemek mellett a bürokráciával is meg kellett küzdenie, két teherhajó is majdnem letarolta, az utolsó szakaszon pedig a viharos idő miatt kis híján fel kellett adnia álmát.
A parton összegyűlt tömeg előtt tartott beszédét a lány azzal kezdte, hogy egy hajó fedélzetén született és hatévesen már egyedül vitorlázott. "Tízévesen kezdtem el arról álmodozni, milyen lehet megkerülni a Földet. Ez volt az álmom, de megvalósítottam." A 400 fős tömeg ünneplésétől meghatódott lány a riportereknek elmondta, hogy egész életét hajókon töltötte, 12 évesen Hollandiától az angol partokig vitorlázott el teljesen egyedül, és tudatosan készült a világrekord-kísérletre.
Nem ő volt az egyetlen tinédzser, aki egyedül vágott neki a nagy útnak, egy Abby Sunderland nevű, szintén 16 éves amerikai lány két hónappal Dekker előtt indult el, de az Indiai-óceánon eltört hajója árboca, és csak nagy nehézségek árán tudták kimenteni szorult helyzetéből.