Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMA rádióelnökkel távoznak bizalmasai is
Az elnök mandátumának lejártával távozik szintén posztjáról Mészáros László gazdasági alelnök, Cseh Gabriella ügyvezető igazgató, Kerényi György, az MR1-Kossuth Rádió főszerkesztője és helyettese Szikra Zsuzsanna, valamint Csillag János, az MR2-Petőfi Rádió főszerkesztője.
A Magyar Rádió Közalapítvány által az elnöki posztra kiírt pályázat eredménytelenül zárult, ezért augusztustól az intézmény folyamatos működését az elnök által kijelölt megbízott vezetők biztosítják.
Such György szakmailag és gazdaságilag legyengült állapotú közszolgálati rádiót vett át négy éve, és mára stabilan gazdálkodó intézménnyé alakította a közrádiót: négy évvel ezelőtt 47 millió forint hitelből fedezett forráshiánnyal vette át az intézményt, és távozásakor közel 2 milliárd forintos bankbetét mellett adta át a közrádiót mandátumának lejártakor. A Magyar Rádió, az elmúlt évet 187 millió forint mérleg szerinti nyereséggel zárta.
Az elmúlt években jelentősen átalakult a közrádió adóinak műsorstruktúrája is. A hallgatottsági adatok visszaigazolják a változtatásokat: a Magyar Rádió adóit egy átlagos napon több mint két millióan hallgatják, köztük egyre több a fiatal. Az elmúlt négy évben az MR1-Kossuth Rádió a rádiós piac leghallgatottabb adójává vált, a 180 perc és a Déli Krónika piacvezető a teljes lakosság körében.
Az elmúlt három évben az MR2- Petőfi Rádió hallgatótábora fiatalabb lett. A 18-39 éves hallgatók száma megduplázódott, a rádió részesedése a 18-39 éves rádiózók között 2,5-szeresére emelkedett.
2009-ben az MR történetében először beválasztották Such Györgyöt az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége (EBU) Rádió Bizottságába.