Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMNem vezethet műsort a közrádión elhallgató Mong
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
"Az éjszaka az Országgyűlésben elfogadták az új médiatörvényt. Az érvényben lévő törvény és a rádió szabályzata szerint hírhez véleményt nem fűzhetek, ezért a szerkesztővel, Bogár Zsolttal egyetértésben, lelkiismereti okokból most egy percig inkább csendben maradok. Az új médiatörvény miatt tehát a 180 percből - egy perc csend" - köszönt be reggel negyed hétkor Mong Attila.
A reggeli műsor egy perces csendjéről Mong azt írja, a szerkesztővel, Bogár Zsolttal közös döntést "a törvényben is garantált újságírói szabadsággal élve, lelkiismereti okokból" hozták.
A műsorvezető a Facebookon azt írta, hogy a napiindító értekezleten a napokban kinevezett főszerkesztő, Gazsó L. Ferenc azt mondta, hogy "kicsit olyan volt mint Sztálin halálakor elnémultak a keleti blokkban a rádiók, annyi különbséggel, hogy itt könnyek nem voltak".
Egyébként az egész adást kiegyensúlyozottnak, jó ritmusúnak találta. A negyed hetes akciót magánakciónak és a "nárcizmus és az exhibicionizmus" megnyilvánulásának minősítette - osztotta meg Mong az első reakciókat.
Késő délelőtt szűkebb körben folytatódott az akció értékelése, az MR1 Kossuth Rádió vezetőibehívatták Mongot és a szerkesztőt, Bogár Zsoltot is. Abban maradtak, hogy a műsorvezető Mong Attilának és a szerkesztő Bogár Zsoltnak jelentést kell írnia az esetről. Mong Attila a napifix.tumblr.com című mikorblogjában számolt be a részletekről: a vizsgálat lezárultáig ő nem dolgozhat műsorvezetőként, Bogár Zsolt pedig szerkesztőként, de újságírói munkát végezhetnek.
A Magyar Rádió vezérigazgatója, Jónás István is megszólalt az ügyben. Közölte, arra kérte kollégáit, hogy mondják el álláspontjukat a 180 perc című műsorban történtekkel kapcsolatban. "Sem kirúgva, sem felfüggesztve nincsenek"- tette hozzá. Arra a kérdésre, hogy magánvéleménye szerint belefér-e a sajtószabadság fogalmába az, hogy egy percig nem szólal meg egy műsorvezető, Jónás István azt mondta: egyelőre nem akar állást foglalni, várja kollégái magyarázatát.