Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMA szexuális zaklatások ellen felszólalók lettek az év emberei
A Time magazin a szexuális zaklatások felszólalóit, "a csend megtörőit" választotta az év emberének 2017-ben, jelentették be szerdán az amerikai NBC televízió Today című műsorában.
"Ez a leggyorsabb társadalmi változás, amit az elmúlt évtizedekben láthattunk" – indokolta a választást Edward Felsenthal, a Time főszerkesztője, aki kiemelte, hogy a #MeToo-mozgalom a nők (és néhány esetben férfiak) egyéni bátorságából nőtte ki magát.
"Ez még csak a kezdet. Nem csupán egy pillanat, hanem egy mozgalom. Az igazi munka most kezdődik" – idézte a hashtaget megalkotó Tarana Burke szavait a Reuters.
Az esélyesek között volt még a tavalyi győztes, Donald Trump, Colin Rand Kaepernick amerikaifutball-játékos, Kim Dzsongun észak-koreai diktátor, valamint Patty Jenkins, a Wonder Woman-film rendezője.
Az év embere elismerést elsőként Charles Lindbergh amerikai pilóta kapta meg a Time-tól 1927-ben, aki 25 évesen, másodpilóta vagy navigátor segítsége nélkül, elsőként repülte át az Atlanti-óceánt, New York-i felszállással és párizsi landolással.
A magazin szerint az év embere tavaly Donald Trump volt, tavalyelőtt Angela Merkel, 2013-ban Ferenc pápa, 2008-ban és 2012-ben Barack Obama, 2010-ben Mark Zuckerberg, 2007-ben Vlagyimir Putyin, 2000-ben és 2004-ben pedig George W. Bush.
A címet nem először szerezte már meg csoport vagy közösség: 2014-ben az ebola ellen harcolók, 2011-ben a tüntetők (arab tavasz, Wall Street stb.), 2005-ben az irgalmas szamaritánusok, 1993-ban a békéért dolgozók, 1966-ban a 25 év alattiak, 1956-ban pedig a magyar szabadságharcosok voltak az év emberei.