Jól kezdett a Rejtélyek városa

2006.02.28. 15:40
Egyedül a Gundel Takács-féle Áll az alkut követte kétmilliónál több tévénéző a múlt héten. Az RTL Klub új sorozatát, a Rejtélyek városát imádják a fiatalok, a Megasztár-láz azonban még nem indult el. A Barátok közt sokkal népszerűbb a Jóban Rosszbannál.

Gundel Takács Gábor TV2-n futó vetélkedője az első helyre került a 8. heti nézettségi listán.

A fiatalok az RTL Klubot nézik

A szerdai adást 2 millió 306 ezer ember látta, míg a vele szemben futó Barátok köztre (RTL Klub) 410 ezerrel kevesebben, 1 millió 895 ezren voltak kíváncsiak, és ezzel az ötödik helyre került. Az Alku fölényét jól mutatja, hogy leggyengébb adását is többen látták, mint a Barátok közt legnézettebb epizódját.

A Legyen Ön is milliomos! (RTL Klub) lett a második a legnézettebb műsor a teljes lakosság körében, múlt hétfőn egymillió kilencszázharminchatezren látták, a harmadik helyen a Napló (TV2) szerepel, amely két hete még csak a 18. volt. A negyedik legnézettebb produkció a Tények szombati adása volt.

A teljes lakosság körében a Tv2 az első ötből három helyezést vitt el a legnézettebb műsorok listáján, a 18-49 korosztályban azonban csak egy helyet szerzett.

Tízbe került a Gyagyi mami

A Megasztár-döntő elég rosszul kezdett, a teljes lakosság körében 22., a 18-49 korosztályban pedig a 19. lett. Jól indult azonban az RTL Klub új sorozata a Rejtélyek városa, a misztikus széria a fiataloknál a legnézettebb műsor volt.

A Született feleségek hétről hétre javítja pozícióját, a kereskedelmi célcsoportban már a tizedik a ranglistán és ezzel olyan műsorokat utasított maga mögé, mint a Heti hetes vagy a Legyen ön is milliomos. A Jóban Rosszban azonban úgy tűnik nem tud kitörni, a Barátok Közt ötödik helyéhez képest az elég szánalmas 23. helyen szerepelt február 10-26. között.

A sorozatok közül érdemes még kiemelni a Cobra 11-et, ami mindkét nézettségi kategóriában magasan végzett, a fiataloknál ez lett a második legnézettebb műsor. Az RTL Klub a múlt héten két filmmel is a képernyők elé ültette a 18-49 év közöttieket, a szombati Harry Potter és a bölcsek köve és a vasárnapi Gagyi mami is belekerült az első tízbe.

Az MTV egykor legnézettebb műsora, a Névshowr az ATV-n még nem futott be teljesen, de így is 489 ezren látták. A Viasat3-on a szerdai UEFA Bajnokok Ligája meccseit 339 ezren nézték, de ebből kiemelkedően sok, 170 ezer volt a 18-49 év közötti fiatal.