Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMA kalózt több nagy sikernek ígérkező, 2004-ben Oscar-díjra jelölt mű illegális másolásával vádolják, köztük olyan filmek szerepelnek, mint Clint Easwood Mystic River (Titokzatos folyó) vagy Tom Cruise Az utolsó szamuráj című alkotása. Sprague a még be sem mutatott filmeket közzé tette az interneten.
Több száz videószalagot foglaltak le
Az alkotásokat az Amerikai Filmakadémia tagja, az Oscar-díjra szavazó egyik zsűritag, Carmine Caridi adta át a másolónak. Debra Yang ügyész kifejtette: az illegális filmsokszorosítás "annyi, mint kilopni a pénzt mindazok zsebéből, akik befektettek a filmiparba". "Az illegális filmmásolatok és internetre való fölküldésük egyre növekvő méreteket ölt, és az ügyészség együttműködik Hollywooddal, hogy a szellemi javak efféle eltulajdonításának gátat vessünk" - tette hozzá.
Az FBI és az ügyészség szerint Caridi, aki valaha színész volt, és 22 éve tagja a Filmakadémiának, az elmúlt 3 évben eljutatta Sprague-hoz minden olyan film eredeti videószalagját, amelyet azért kapott, hogy szavazzon rájuk.
A filmmásoló lakásában tartott házkutatáskor a nyomozók több száz eredeti videószalagot foglaltak le, amelyek közül jó néhányról már DVD-másolat is készült, valamint megtalálták a nagyüzemi másoláshoz szükséges berendezéseket is, ezen kívül olyan készülékeket, amelyekkel illegálisan lehet fogni a televíziós műholdak adását.
Az Oscar-díjra szavazó intézmény, az Amerikai Filmakadémia, amely már felhívta tagjai figyelmét, hogy óvják az eredeti videószalagokat a kalózoktól, nem adott ki nyilatkozatot Caridi gyanúsításával kapcsolatban.