Judit
-2 °C
8 °C

Kidman és a Sírhant művek a Golden Globe-díjért

2003.12.19. 13:59
Összesen nyolc jelölést kapott Nicole Kidman és Jude Law főszereplésével készült, amerikai polgárháborúban játszódó Cold Mountain, míg A Gyűrűk ura befejező részét négy díjra nominálták. A tévés verseny a Sírhant művek, a Helyszínelők és Az elnök emberei között dől majd el a január 25-ei Golden Globe-ceremónián.
A nomináltakat Los Angeles-i idő szerint reggel fél hatkor felolvasó Uma Thurman a legjobb színésznő kategóriájában lett jelölt. Míg Tarantino Kill Bill című filmje csak ezt az egy díjat kaphatja, A Gyűrűk Ura - A király visszatér éppen a színész kategóriában nem díjazható az Oscar-show utáni legnagyobb filmes ceremónián.

Uma Thurman az Aranyglóbusz előtt
A legjobb rendezők között Peter Jackson konkurenciája Sofia Coppola, Clint Eastwood, Anthony Minghella és Peter Weir lesz az Aranyglóbuszért folyó küzdelemben, A király visszatér vetélytársai a legjobb film kategóriában a Cold Mountain, a Kapitány és katona - a világ túlsó oldalán, a Titokzatos folyó és a Vágta című film.

Kidman és Law a sztárpáros

A legjobb férfi főszereplőknél Jude Law mellett Russell Crowe (Kapitány és katona), Tom Cruise (Az utolsó szamuráj), Sean Penn (Titokzatos folyó) és Ben Kingsley (The House of Sand and Fog) is díjesélyes.

A legjobb női főszereplőknél a Cold Mountain főhősnőjét játszó Kidman már a negyedik díjat vihetné haza, ha legyőzné Uma Thurmant (Kill Bill), Cate Blanchett-et (Veronica Guerin története), a Monster című független filmben sorozatgyilkos prostituáltat alakító Charlize Theront, vagy a Girl with A Pearl Earringben látható 19 éves Scarlett Johanssont.

Csak félig volt meg a Viasat3 nézőinek

Kidman és Law a Could Mountainben
Legjobb sorozat kategóriában szerepelnek a Helyszínelők (Viasat 3) mellett a Sírhant művek sorozat (melyet az HBO után most a Viasat 3 adott, de csak félig vetített le), és az RTL Klubon éjfél után futó Az elnök emberei.

Az elnök embereiből Martin Sheent a legjobb színész kategóriában, Allison Janney-t a legjobb színésznő kategóriában jelölték még. Janney a Sírhant művek mamáját játszó Frances Conroy mellett a pillanatnyilag szintén a Viasat3-on futó Szex és New York főhősnőjét alakító Sarah Jessica Parkerrel versenyezhet, Martin Sheen többek között a Jóbarátokban hírhedten rossz színészt játszó Matt LeBlanc-szal száll majd ringbe.

Jelölések:

Legjobb rendező: Sofia Coppola, Lost in Translation; Clint Eastwood, Titokzatos folyó (Mystic River); Peter Jackson, A gyűrűk ura: A király visszatér (The Lord of the Rings: The Return of the King); Anthony Minghella, Cold Mountain; Peter Weir, Kapitány és katona - a világ túlsó oldalán (Master and Commander: The Far Side of the World).

Legjobb film kategória: Cold Mountain; A gyűrűk ura: A király visszatér; Kapitány és katona - a világ túlsó oldalán (Master and Commander: The Far Side of the World); Titokzatos folyó (Mytic River); Vágta (Seabiscuit).

Legjobb színésznő kategória: Cate Blanchett, Veronica Guerin; Nicole Kidman, Cold Mountain; Scarlett Johansson, Girl With a Pearl Earring; Charlize Theron Monster; Uma Thurman, Kill Bill -- Első rész; Evan Rachel Wood, Tizenhárom (Thirteen).

Legjobb színész kategória: Russell Crowe, Kapitány és katona - a világ túlsó oldalán (Master and Commander: The Far Side of the World; Tom Cruise, Az utolsó szamuráj (The Last Samurai); Ben Kingsley, House of Sand and Fog; Jude Law, Cold Mountain; Sean Penn, Titokzatos folyó (Mystic River.)

Legjobb film, musical és vígjáték kategória: Csavard be, mint Beckham (Bend it like Beckham); Big Fish; Némó nyomában (Finding Nemo); Lost in Translation; Igazából szerelem (Love Actually).

Legjobb idegen nyelvű film: The Barbarian Invasions, Francia Kanada; Goodbye, Lenin! Németország; Monsieur Ibrahim és a Korán rózsái (Monsieur Ibrahim), Franciaország; Osama, Afganisztán; Visszatérés (The Return), Oroszország.

Legjobb női mellékszereplő: Maria Bello, The Cooler; Patricia Clarkson, Pieces of April; Hope Davis, American Splendor; Holly Hunter, Tizenhárom (thirteen); Renee Zellweger, Cold Mountain.

Legjobb férfi mellékszereplő: Alec Baldwin, The Cooler; Albert Finney, Big Fish; William H. Macy, Vágta (Seabiscuit); Tim Robbins, Titokzatos folyó (Mystic River); Peter Sarsgaard, Shattered Glass; Ken Watanabe, Az utolsó szamuráj (The Last Samurai).

Televíziós filmek:

Legjobb sorozat kategória: 24, Fox; Helyszínelők, (CSI: Crime Scene Investigation), CBS; Nip/Tuck, FX; Sírhant művek (Six Feet Under), HBO; Az elnök emberei (The West Wing), NBC.

Legjobb színésznő kategória: Frances Conroy, Sírhant művek (Six Feet Under); Jennifer Garner, Alias; Allison Janney, Az elnök emberei (The West Wing); Joely Richardson, Nip/Tuck; Amber Tamblyn, Joan of Arcadia.

Legjobb színész kategória: Michael Chiklis, The Shield; Anthony LaPaglia, Without a Trace; William Peterson, Helyszínelők (CSI: Crime Scene Investigation); Martin Sheen, Az elnök emberei (The West Wing); Kiefer Sutherland, 24.

Legjobb zenei- és vígjáték sorozat: Arrested Development, Fox; Monk, USA; The Office, BBC America; Szex és New York (Sex and the City), HBO; Will & Grace, NBC.

Legjobb színésznő, zenei- és vígjáték kategória: Bonnie Hunt, Life With Bonnie; Rebe McEntire, Reba; Debra Messing, Will & Grace; Sarah Jessica Parker, Szex és New York (Sex and the City); Bitty Schram, Monk; Alicia Silverstone, Miss Match.

Legjobb színész, zenei és vígjáték kategória: Ricky Gervais, The Office; Matt LeBlanc, Jóbarátok (Friends); Bernie Mac, The Bernie Mac Show; Eric McCormack, Will & Grace; Tony Shalhoub, Monk.