Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMAz új HiperGalaktika-sorozat legfőbb erénye, hogy a kutatók által körbejárt egy-egy téma mellé ugyanazzal a témával foglalkozó novellákat is helyez, ötvözve a Galaktika legjobb hagyományait a szakértői anyagok szakmai hitelével.
Bemutatja a legújabb trendeket a tanítási-tanulási módszertanban, így képet kaphatunk az innovatív tendenciákról, s gyakorló tanárok is hasznosíthatják az anyagokat, hisz konkrét példákat, iránymutatásokat is adnak. Bemutatja, hogyan használhatjuk a Wikiket a tanórai gyakorlatban, illetve képet kaphatunk a blogok működéséről és hasznosságáról, felhasználhatóságáról az oktatás szervezésében.
Neves SF-írók oktatáshoz kapcsolódó, többnyire meglehetősen szatirikus novelláit is tartalmazza. Így szerzőink között üdvözölhetjük Isaac Asimovot, a sci-fi egyik mesterét és magyar tehetségeket: F. Tóth Benedeket, Galántai Zoltánt, Kánai Andrást, Képes Gábort, Michael T. Cricketet és Abuczki Pétert. Ezenkívül novellákat közlünk még Harry Harrisontól, akinek neve egy SF-kedvelőnek sem lehet ismeretlen, és más amerikai szerzőktől: R. A. Laffertytől, Cyril M. Kornbluthtól, Connie Willistől, illetve Alekszandr Gromov, orosz írótól.
A kiadó tervei szerint évente jelentkezik egy-egy újabb HiperGalaktika-kötettel, amelyek mindegyike az éppen aktuális tudományos trendek egy-egy szegmensével foglalkozik majd.