Szókimondó angol helyett nagyszájú amerikai a tehetségkutatóban

2010. február 9., kedd 09:34

Az amerikai tévés évadok évek óta legnézettebb műsorának számító American Idol című énekes-tehetségkutató zsűrijében Howard Stern lehet Simon Cowell helyettese.

A Fox televíziós társaságot derült égből villámcsapásként érte a műsor legnépszerűbb zsűritagjának januári bejelentése, miszerint a neki felkínált 100 millió dolláros fizetés sem tudja a kilencedik évad után a műsor mellett tartani, és kiszáll az American Idolból. A hazai Megasztárhoz hasonló tehetségkutató zsűritagjaként dolgozó Simon Cowell innentől kezdve az X-Factor című, szintén énekesek felfedezésével foglalkozó brit műsora amerikai változatát készíti majd.

simon
Simon Cowell

Cowell távozása óriási veszteség a hetente 20-22 millió amerikait a képernyők elé ültető műsornak, mert a kőkemény őszinteségéről és cinikus megjegyzéseiről elhíresült brit producert a közönség imádta utálni. A Fox attól tart, ha nem sikerül megfelelő helyettest találniuk, a nézettség csökkenni fog (erre egyébként is megvan minden esély, hiszen Cowell új műsora, a hamarosan nálunk is látható X-Factor brit kiadása tavaly nézőcsúcsokat döntögetett a szigetországban), és ez komoly anyagi veszteséget jelent a készítőknek.

A többi zsűritag nem olyan karizmatikus, és közel sem olyan kemény, mint amilyen Cowell, ők sokkal óvatosabban fogalmaznak egy-egy előadó produkciójának értékelésekor, mint a brutálisan, néha sértésbe hajlóan is őszinte bit. A helyettesnek így meg kell felelnie ennek a modellnek, és ha hinni lehet az MTV információinak, ez a személy nem más, mint Howard Stern lehet.

Az amerikai rádiózás fenegyereke nem arról híres, hogy visszafogná magát az éterben. Számos botránnyal és sajtóperrel kísért pályafutása során megsértett már mindenkit, aki él és mozog, véleményt nyilvánított az abortusztól elkezdve a zászlóégetésen át a pápa állítólagos náci múltjáig mindenről. Ha valóban ő kerülne be a negyedik zsűritag helyére, az a versenyzőknek túl sok jót nem fog jelenteni, hiszen Stern hetente űz gúnyt a magukat tehetségesnek tartó előadókból, és köztudott, hogy az ebben a műsorban feltűnt előadókat értéktelennek tartja.

stern
Howard Stern

"Ha én ültem volna ennek a nyomorult karaoke-műsornak a zsűrijében, azonnal fogyókúrára küldtem volna Carrie Underwoodot. Mellesleg, ha az Idol producerei megfizetnek, én beülök a műsorba, miért is ne?" Stern jelenleg a Syrius XM nevű rádió legnagyobb és legjobban fizetett sztárja, januárban lejáró szerződése 500 millió dollárról szólt, azaz évente 100 milliót keresett - pont annyit, amennyit Cowell visszautasított az Idolban.

Comment:com

Gyerekkori haverja pereli a Walking Dead íróját
Robert Kirkman és Tony Moore fiatalkorukban közösen találtak ki mindenféle történeteket zombikól meg apokaliptikus eseményekről, aztán Kirkman egy szép napon rávette Moore-t, hogy ugyan ruházza már rá az élőhalottas projekt jogait, Moore meg belement, és csak most jött rá, mekkora faszságot csinált.

KönyvesBlog

Kertész Imre: Magyarország a végzetes döntések országa
Kertész Imre interjút adott a Le Monde francia napilapnak, amelyben leginkább Magyarországhoz fűződő viszonyáról, a mai politikai és társadalmi helyzetről beszélt, kevésbé az írásról.

Shopline

OnGo beszámolók

  • India
    India Reggel 5 körül keltünk, mert lementünk csónakból megtekinteni a napfelkeltét....
  • Horvátország KRK szigeti kirándulásunk során egy fakultatív Vrbniki, borkóstolóval egybekötött útra is beneveztünk....
  • Omán Ez az ország egy csoda. Sok helyen jártam, de ennyire tiszta várost, mint Maszkat még...

Hirdetés

KIPUFOGÓ KLINIKA
Ha csörög, ha zörög, ha lejárt, ha lóg, hozza hozzánk! Kipufogó-Műszakivizsga-Gyorsszerviz
Tanulj angolul online!
100 órás, beszédcentrikus nyelvi képzés féláron kezdő szinttől haladóig, 50% kedvezménnyel