Mintegy hetvenezren szórakoztak a hazai nyári fesztiválszezon hagyományos záró rendezvényén, a vasárnap hajnalban véget ért Szegedi Ifjúsági Napokon. A 69600 vendég közül 4800-an sátoroztak az Újszegedi Partfürdőn, és szép számmal akadtak olyanok is, akik a kemping üdülőiben vagy valamelyik közeli szállodában, panzióban laktak.
A szerdán elkezdődött, több évtizedes múltú hazai fesztivál hét helyszínén százötven fellépő szórakoztatta a vendégeket. Az augusztus végén szokatlan kánikula ellenére a délutáni programok közül komoly tömegeket vonzott a Nemjuci és a Hiperkarma. Megtelt a nagyszínpad előtti rét az Edda, a fúziós reggae műfaját megteremtő jamaikai Diana King, a 30Y, valamint az R'n'B, hiphop és elektropop keverékével Szegeden is sikert arató amerikai Kelis koncertjére.
A kisebb színpadok közül a Borsodi Malátabárnál a Fish!, a Mystery Gang és a Sub Bass Monster aratott sikert, a Pepsi Színpadnál az orosz-osztrák Russskaja, a Music Channel Arénában pedig a Belga.
A nemzetközi Greener Festival Awardot és a Zöld Fesztivál Díjat is elnyert rendezvényről a korábbi évekhez hasonlóan száműzték a műanyag söröskorsókat, a vendéglátóhelyeken az országban elsőként itt bevezetett "re:pohárba" töltötték az innivalókat.
A SZINdizájn Parton megunt és újrahasznosított ruhadarabokból vagy szelektíven gyűjtött anyagokból készült alkalmi és mindennapi viseleteket felvonultató divatbemutatót tartottak. A ruhák mellett kiegészítők is készültek újrahasznosított anyagból: délutánonként a fesztiválvendégek is próbára tehették ügyességüket, Megyeri Zsófi iparművész vezetésével félezer kiürült sörös doboz alakult át fejdísszé, nyaklánccá vagy fülbevalóvá.
A környezettudatos szemléletet népszerűsítő Zöldplaccon a vendégek fogadalmait gyűjtötték össze: egy pár megígérte, hogy szelektíven gyűjti majd a szemetet, ha összeköltözik. De akadt, aki azt fogadta meg, hogy csak olyan háza lesz, amely passzív épületként nem használ föl külső energiát.


Kommentek
2011.08.28 18:08:06Natours
28 éve voltam utoljára SZIN-en. :-)
2011.08.28 20:42:48kultúrpesszimista
Siralmasan szar a felhozatal évek óta. Viszont 5-6 éve a Cure hatalmas durranás volt (4000 HUF-ért)!!! Állítólag már a soundcheck is egy élményszámba ment.
2011.08.28 21:10:10nemvicces név
Valóban, köztudott hogy kultúranalfabéták és tolvajok rendezik sajnos kormány és pártállástól függetlenül. Idén meg még rosszabbul és nagyon késve indult a program meghirdetése, de aztán végül csak lett 1-2 érdekesség minden napra (ráadásul pont a két "nagy nevet" kihagytam).
A vibe viszont ugyanaz mint mindig, az pedig mindent visz.
2011.08.28 21:19:00dobcsek
a felhozatal valóban nem a legtutibb évek óta, viszont a legkedvesebb, legszimpatikusabb fesztivál, ráadásul a város szívében. ha másra nem is, ide biztosan megyek mindig
2011.08.28 22:07:12sheriffkoma
Zöld fesztivál...
re:pohár, kontra fene tudja hány KWh energia ment el.
A bejárathoz közel, a MÁV bódéjából kimenő vezeték végén a kilowattos reflektor éjjel-NAPPAL működött. A klímavédelemmel foglalkozó, ökológiai lábnyomot számolgatók sátránál szóvá tettem, nem-e le kelle azt kapcsoltatni, soká lesz még este, azt a választ kaptam, hogy ez nem az ő dolguk. Oké, de legalább szólni kellene, ha már zöld fesztivál, majd ők lekapcsolják. De nem, mert ...
Na jó, elmentem onnan, ezek is csak annyit érnek, mint egy kövér dietetikus.
2011.08.29 00:24:01Kohn Troll (Altdel)
Én öt éve járok SZIN-re, de nekem úgy tűnt, hogy sosem voltak olyan kevesen, mint idén. Korábban is ilyen 70e környéki adatokat adtak meg. Biztos, hogy ez idén is ennyi volt?
Én úgy saccoltam, hogy ha tavaly 70 ezren lehettek, akkor idén max. 50 ezren. Ti hogy éreztétek?
2011.08.29 00:26:46Kohn Troll (Altdel)
Őőőő... Asszem meg is szültem a megoldást. A sejtésem az, hogy korábban sokan több napra mentek ki, idén pedig eltolódott az arány az egynaposok irányába. Egyidőben tehát kevesebben voltak kint, mint tavaly, bár a "darabszám" stimmel.
Ez csak sejtés a részemről. Tudtok erről megerősítő/cáfoló statisztikát?
2011.08.29 00:30:51Kohn Troll (Altdel)
A repohár meg tuti dolog, a fesztivál esetleges többi pazarlásától függetlenül. Jó kis nevelőeszköz az ifjúságnak.
Csak hiányoltam a pár éve működő repohár-helyettesítő plasztiktallérokat. Most csak készpénzre lehetett a poharat beváltani, amiről szerencsétlen pultosnak számlát kell kiállítania, míg a tallér 1 sec alatt vihető lenne. így inkább hurcoltam magammal az üres repoharat, csak ne kelljen sorba állnom.
Amúgy a SZIN szuper volt. Jövőre is megyek. :)
2011.08.29 01:14:44eiffelke
A legélhetőbb fesztivál maradt. Még nem a lehúzásról szól. A felsorolás kihagyott pár méltán a legnagyobbaknak kijáró megemlítést: Tündérground, VHK, Turbo...
Szóval, lehet fikázni, meg tény, hogy kevesebben voltak kb. tízezerrel - mint ált. szoktak -, mégis a helyén volt. Nem bántam meg.
2011.08.29 08:16:27fotofabrik
@Natours én pedig idén utoljára voltam szinen :D
2011.08.29 11:50:00pánkdivat
sheriffkoma
az amcsi álnév ellenére egészen magyarul gondolkodsz..:)
sosem elég, sosem jó, az a baj..
amúgy egy adat: a repohár 70%-kal csökkenti a fesztivál szeméttermelését..
2011.08.30 21:16:53Celtic
2011.08.28 18:08:06Natours
Je, en is kb. Vagy meg reggeben. Zizi Labor The wall feldolgozasa remlik az egeszbol meg a paprikapalinka :)