A Zsanett-ügy miatt visszaadta igazságügyi szakértői jogosítványát
További Belföld cikkek
- Az influenszertől az Ausztriában kolduló magyarokig – így nem maradt el az idén a szegénység
- Orbán Viktor: Vége csak az évnek van, a melónak nincs
- Valószínűleg soha nem felejtjük el azt, ami a parlamentben történt
- Csernus Imre: Izzanak a segélyvonalak, a pszichiátriai osztályok dugig vannak
- Republikon: A DK és a Fidesz veszített a legtöbbet a Tisza Párt megjelenésével
Tavaly májusban az ügyészség felkérésére vitatott pszichológusi szakértői vélemény készült, amiben többek között ez állt: nem állítható abszolút élményszerűnek a lány beszámolója a megerőszakolásáról. Szakértők szerint ez azt is jelentheti, hogy nem erőszakolták meg, de azt is, hogy nem teljesen úgy, ahogy a lány előadta.
Az Index akkor megkérdezett egy másik pszichológust is a szakértői jelentésről. Racsmány Mihály elmondta: a traumát átélt embereknél inkább a nem élményszerű beszámolók a jellemzőek, pont ez hitelesíti az erőszakon átesett nő beszámolóját, hiszen ilyenkor eltávolítja magától az emlékeit.
Bagdy Emőke a lány jogi képviselőjének, Tuza Péternek a felkérésére készített új szakértői véleményt. A dokumentum szerzője hétféle vizsgálati módszert alkalmazott, a lány válaszai 96 százalékos azonosságot mutattak. A pszichológus szerint a lány által elmondott információk valósak, vagyis Zsanett szerinte igazat mondott. Szavaiban nem volt túlzás, szépítés, meseszövés.
Amit Bagdy Emőkéről tudni kell
Bagdy Emőke alapítója és vezetője volt az első magyar Klinikai Pszichológiai Tanszéknek, alapítója és elindítója volt az 1998-ban akkreditált klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus képzésnek, valamint az igazságügyi klinikai és neuropszichológiai szakképzésnek (az egészségügyben ezeket "szakirányú szakképzésnek" nevezi az orvosi posztgraduális nomenklatúra). Megalapította 1998-ban az addiktológiai szakképzést is. 34 év klinikai szakigazgatói és tanszékvezetői munka után lépett a Károli Gáspár Református Egyetem kötelékébe a pszichológusképzés megindítása érdekében.
Forrás: kre.hu
A pszichológus szerint Zsanett minden kétséget kizáróan nemi erőszak áldozata, poszttraumás stresszben szenved, és szükség van pszichoterápiás kezelésére.
Hétfőn indult el a szolidaritaszsanettel.blog.hu.
"Európai színvonalú, diszkriminációmentes igazságszolgáltatást szeretnénk honfitársainknak! – írják szándékaikról a szerzők. – Ez a blog nem vitahelynek készül. Kérjük, hogy csak azok írjanak blogunkra, akik aláírják nyilatkozatunkat. Akik bármilyen más céllal jönnek, azok hozzászólását törölni fogjuk. Kérjük, aki csatlakozni kíván, írja le nevét, foglalkozását és a helységet, ahol él."
Kedd késő délelőttig huszonegy támogató bejegyzés érkezett, köztük Bagdy Emőkéé, aki – derül ki hozzászólásából – igazságügyi szakértői jogosítványát visszaadta az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumnak, mivel "ilyen magyar (i)gazságügyet" nem akar szolgálni.
A bejegyzésben a pszichológus megismételte: poszttraumás stressz szindrómát nem lehet szimulálni.
Az aláírók között ott van Tamás Gáspár Miklós és Surján László európai parlamenti képviselő is.
A rendőrök márciusban első fokon pénzbüntetést és megrovást kaptak, mivel elhagyták szolgálati helyüket. Az erőszak és a bűnsegédlet ügyében már korábban megszüntették az eljárást.
Zsanett a TV2-nek májusban azt nyilatkozta, hogy annyi megaláztatás érte, hogy ma már valószínűleg nem tenne feljelentést.