További Belföld cikkek
-
A kormány elszánta magát, hamarosan változhatnak a készpénzhez jutás feltételei
- Marad a jó idő és a 25 fok
- Nagy sebességgel csapódott a szalagkorlátnak egy kocsi az M3-as autópályán
- Húsvágó késsel támadt rá feleségére egy hajmáskéri férfi
- Felmérték a katolikus egyház megítélését a magyarok körében, itt az eredmény
Ürügykeresés
Mint rámutatott, az is látszik, hogy miközben a NATO és az Európai Unió tagállamainak, továbbá a csatlakozó országok többsége kész békefenntartókat küldeni - és ezt jó néhányan már meg is tették -, sem az észak-atlanti szövetség, sem az EU nem fog döntést hozni a békefenntartás kérdésében. - Ily módon, aki nemzetközi felhatalmazásra vár, illetve arra hivatkozik, csupán ürügyet keres a békefenntartásban történő magyar részvétel akadályozására, és ezzel a nemzeti érdekek elé helyezi saját pártpolitikai érdekeit - érvelt a külügyminiszter.
Hangsúlyozta, a kormány tisztában van azzal, hogy a legsürgetőbb feladat Irakban a béke megszilárdítása és a közrend helyreállítása. Ettől függ ugyanis, hogy a humanitárius segítség eljut-e a rászoruló iraki emberekhez, elkezdődhet-e a háborús károk helyreállítása, az ország újjáépítése, és az is, hogy megkezdődhet-e Irak új, demokratikus rendjének kiépítése.
Rabló bandák
- A kormány ezért javasolja a parlamentnek, hogy hagyja jóvá 300, békefenntartó feladatokra alkalmas magyar katona Irakba küldését. Ez közvetlenül szolgálna magyar érdekeket is, hiszen nem akarjuk, hogy humanitárius szállítmányaink rabló bandák kezére jussanak - mondta Kovács László.
Jelezte, elő kívánják segíteni, hogy magyar vállalatok is bekapcsolódhassanak az újjáépítésbe, amelynek során elsőbbséget fognak élvezni a békefenntartásban tevékenyen részt vevő országok cégei, és meg akarják alapozni a demokratikus Irak és Magyarország majdani jó kapcsolatait, együttműködését is.
|