Kovács: 'Politikai játszma részévé váltam'
Elmondta azt is, az energiaügyi biztosi meghallgatásán ugyan szeretett volna jobban szerepelni, de a felkészülés szerencsétlen körülmények között zajlott. "Jött egy váratlan kormányváltozás, koalíciós tárgyalások, kormányprogram-készítés és minden, ami ezzel jár; ilyen körülmények között nem lehet alaposan felkészülni egy számomra azért jószerével ismeretlen területre" - fogalmazott.
Hangsúlyozta, hogy a vám- és adóügyi biztosi meghallgatása előtt is csak kilenc napja volt a felkészülésre, de ez elégnek bizonyult. Nagy elégtétel volt számára, hogy Hans-Gert Pöttering, az Európai Néppárt frakcióvezetője ezután a meghallgatás után gratulált, s közölte, biztos benne, hogy nem lesz baj az együttműködéssel.
KGB akadémiás múlttal vádolták
Kovács László az interjúban beszámolt arról is, hogy a meghallgatás előtt egy róla összeállított, magyar nyelvű anyagokat tartalmazó dossziéról szerzett tudomást, amelyben egyebek közt azt állították, hogy 1976 és 1980 között a KGB akadémiájára járt a jelenlegi orosz elnökkel, Vlagyimir Putyinnal együtt. Ezt olvasszólt a szocialista frakció vezetőjének és Pötteringnek is, hogy az állítások nem igazak.
Ezek után - Kovács László tudomása szerint - a néppárt frakcióvezetője felhívta Kohl, volt német kancellárt, aki azt hangsúlyozta, hogy a 80-as években a magyar politikusnak pozitív szerepe volt Magyarország külpolitikai nyitásában, a Nyugat felé fordulásban.
Kovács László, arra a kérdésre, hogy José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke tényleg kérte-e a magyar miniszterelnöknek írt levelében, hogy Gyurcsány Ferenc jelöljön mást a bizottságba, azt mondta: ez még finom célzás formájában sem volt benne a levélben.