Csak éjszaka használható az Európa-híd
További Belföld cikkek
-
Együttműködik a Károli Gáspár Református Egyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem a bölcsészképzések fenntartásáért
- Fagyközeli hajnalok, nyárias délutánok – 20 fokos hőingás várható szerdán
- Olyan döntések születhetnek a fővárosban, amelyek a közlekedést és a lakhatást is meghatározzák
- Az egészségügyi dolgozók ellenőrzésére biometrikus ellenőrzőrendszert építenek ki az állami kórházakban
- Akár az uniós jogot is sértheti, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból
Mennyibe kerül?
Az Index információ szerint az "Európa hidat" a Magyar Honvédség építi, mégpedig egy kiképzési feladat részeként. Az Európai Unió Kommunikációs Közalapítvány mint szervező vesz részt a projektben. Matyuc Péter, a Honvédelmi Minisztérium kommunikációs főigazgatója nem árulta el, hogy mekkora összegből építik fel a hidat, mondván, hogy a korlát kiépítésére 4 különböző árajánlatot adtak és a MeH még nem döntött arról, hogy melyiket fogadja el.
A már elkészített látványterv szerint a hídon nem lesz semmilyen, az unióra utaló díszítőelem, csupán abban fog különbözni egy normál katonai pontonhídtól, hogy a biztonságos használat érdekében korlátot építenek rá - mondta a kommunikációs igazgató.
Mitől lesz európai?
Arra a kérdésünkre, hogy ez a híd mitől is volna Európa-híd, senki nem tudott konkrét választ adni.
Az Európai Unió Közalapítványnál azt a tájékoztatást kaptuk, hogy az Európa-híd a népszavazási kampány ünnepélyes megnyitójának a helyszíne és szimbóluma lesz. Ennél többet nem árultak el, arra hivatkozva, hogy a népszavazási részvételre buzdító kampányt és annak részeként az Európa-hidat a jövő héten külön sajtótájékoztatón fogják bemutatni.
Információink szerint a "hídszakértő" Supergroup művészeti csoport az ötletgazda. Ez a csoport öltöztette "szavazásra buzdítás céljából" tavaly április elsején hajóformájúvá az Erzsébet-hidat. Mint megtudtuk, a kormány azért tartja jó ötletnek ide szervezni rendezvényeket, mert a "híd egy új helyszín, és így nem köthető semmilyen politikai erőhöz sem".
Csak éjszaka használható
A hidat csak gyalogosok használhatják, járműveket nem engednek rá. A kancellária szerint az őrzés és a korlátok miatt nem lesz balesetveszélyes. Előfordulhat azonban, hogy a megrendelőt anyagi kár éri, ugyanis ha árad vagy zajlik a Duna, a hidat azonnal el kell bontani.
A tervek szerint a hidat folyamatosan őrizni fogja a katonaság, és csak éjszaka használhatják a civilek, ugyanis a hajóforgalom miatt napközben rendszeresen meg kell nyitni.
|