Több per elé nézhet a Károli Egyetem
További Belföld cikkek
- Vízkereszt alkalmából megszentelték a Karmelita kolostort
- Meghalt Gerőfi Sándorné Ibolya, a magyar légiutas-kísérő szakma megalapítója
- Egy fiatal édesanyát köröz a rendőrség, aki kétéves kislányával együtt tűnt el
- David Pressman megtarthatja utolsó sajtótájékoztatóját magyarországi nagykövetként
- Az autója után kötötte saját kutyáját egy férfi Jánoshalmán
A Károli Gáspár Egyetem nem változtat a homoszexualitásáért kicsapott hallgató ügyében kialakított kari tanácsi állásponton. Ez tűnik ki a dékán szűk szavú közleményéből, amely szerint az egyetem megkapta a hallgató keresetét, ezért az intézmény nem nyilatkozik a jogerős ítélet megszületéséig. A Háttér Társaság a Melegekért szintén pert helyezett kilátásba az egyetem ellen, amenyiben az esélyegyenlőségi törvény január 27-i hatályba lépéséig nem vonják vissza a hallgatóval szemben hozott döntést.
A Károli Gáspár Egyetem Hittudományi Kara kedden nyilatkozatban jelezte, hogy az egyetem megkapta a homoszexualitásáért kicsapott hallgató bírósági keresetét. A Németh Dávid dékán által aláírt közlemény leszögezi, hogy az ügyben a jogerős bírósági döntés megszületéséig nem kívánnak nyilatkozni.
Az ügy kipattanása után tiltakozó közleményt bocsátott ki a Háttér Társaság a Melegekért nevű
szervezet. Megítélésük szerint az egyetem alkotmánysértően diszkriminálta a
hallgatót, mert az alaptörvény szerint nem lehet megkülönböztetni senkit
szexuális orientációja alapján. A Háttér Társaság közleményében arra is felhívja a figyelmet, hogy a kari tanács nyilatkozatának kibocsátására közvetlenül az esélyegyenlőségi törvény január 27-i hatályba lépése előtt került sor. A társaság ezért kilátásba helyezte, hogy a törvény hatályba lépésének napján, amennyiben az egyetem újabb közleményben nem vonja vissza állásfoglalását, polgári peres eljárást kezdeményez.
Korábban a Klub Rádió egyik műsorában hangzott el, hogy a Károli Gáspár Egyetem "kirúgta az intézményből" azt az ötödéves teológia szakos hallgatót, aki lelki támaszt keresve számolt be szexuális irányultságáról az egyik professzorának, aki a segítségnyújtás helyett a kari tanács elé citálta a fiút. A testület végül a hallgató kicsapása mellett döntött, miután a hallgató és családja nem fogadta el az a feltételt, hogy a fiú eleve mondjon le a lelkészi hivatásról.
Az esélyegyenlőségi törvény előtt
|
Szemben az idővel
A magyar reformátusok egy ilyen döntéssel nem csak az idővel, de saját hittársaikkal is szembe mennek, hiszen a holland, svájci, amerikai protestáns közösségek az utóbbi években egymás után áldották meg homoszexuális lelkészeiket - jelentette ki Birtalan Balázs, az Öt Kenyér Közösség ügyvivője. Birtalan szerint a protestáns egyházak története során a katolikusokkal ellentétben nem volt szokás az egyház lelkészeinek magánéletébe, szexualitásába beleszólni, alapjában a reformáció is a központi akarattal való szembeszállás miatt jött létre, ezért az egyetem döntése tulajdonképp a reformáció alapvető szándékait "köpi szembe".