Londonban összecsaptak a tüntetők a rendőrökkel
A Hyde Parktól a londoni izraeli nagykövetségig tervezett, előre bejelentett és engedélyezett felvonuláson a Scotland Yard szerint 15-20 ezren, a szervezők és a BBC egybehangzó számításai szerint azonban legalább 60 ezren vettek részt. A háborúellenes, muszlim és palesztin szolidaritási szervezetek által meghirdetett tömegdemonstráció békésen indult. Ahogy azonban a menet az elegáns nyugat-londoni Kensington negyedben lévő izraeli képviselet elé ért, több csoport összecsapott a nagy számban kivonult karhatalommal.
A tömeget lovas- és rohamrendőrök próbálták kordában tartani. Az összetűzésekben öt rendőr sérült meg, egyikük súlyosan, és számos tüntetőt is kórházba szállítottak. Komoly károk keletkeztek a környékbeli üzletekben; több bolt kirakatát összetörték, a negyed utcáit szombat este törmelék és üvegcserepek borították. Londonban a múlt héten is hatalmas, szintén összecsapásokkal kísért tüntetést tartottak a gázai hadműveletek ellen. A vonuló tömegből akkor több százan a Downing Street - a miniszterelnöki rezidenciának otthont adó, vasráccsal elzárt kis utca - 10-es számú házának kapujához hajították cipőiket, felidézve annak az iraki újságírónak a tiltakozó akcióját, aki néhány hete Bagdadban George Bush amerikai elnököt próbálta eltalálni cipőivel.
Vasárnapra a 300 ezres brit zsidóság legfőbb képviseleti szerve, a Board of Deputies of British Jews szervez Izrael melletti szolidaritási megmozdulást a brit fővárosban. A The Sun, a legnagyobb brit tömeglap a héten olyan szakértői véleményeket idézett, amelyek szerint zsidó származású brit politikusok és közéleti személyiségek kerülhetnek terroristák célkeresztjébe Izrael gázai hadműveletei miatt. Egy szélsőségesek által használt iszlám honlapon már fel is tűnt a lehetséges célpontok listája. Közöttük van mások mellett David Miliband, a kelet-európai zsidó bevándorlók gyermekeként született fiatal brit külügyminiszter, Lord Levy, Tony Blair előző brit kormányfő egykori legfőbb politikai bizalmasa és közel-keleti megbízottja, Sir Alan Sugar nagyvállalkozó és televíziós személyiség, Amy Winehouse énekesnő és producere, Mark Ronson, valamint Anthony Julius sztárügyvéd, a néhai Diana hercegnő válóperes ügyvédje.