Dominik Hasek: kettőből semmi

2000.12.15. 14:53
Második mérkőzését is elveszítette a tavalyi döntős Buffalo Sabres az NHL rájátszásának első körében. A Szablyáknál, a világ legjobb kapusának tartott Dominator ismét rosszabb százalékkal védett, mint az ellenfél portása.

Pedig a szombat hajnali philadelphiai mérkőzésen minden a Buffalo szája íze szerint alakult. A Sabres fő fegyvere a kemény védekezésből indított lerohanás, és ha sikerül gólt lőniük, akkor Hasekkal a kapuban ,,szétvédekezik" ellenfelüket. A szlovák Miroslav Satan meg is szerezte a vezetést a vendégeknek, akik meglepően sokszor lőttek kapura. Talán ez volt a baj, hisz a második és harmadik harmadot egyaránt elvesztették.

A Philly LeClair csodagóljával és Desjardins találatával megfordította a mérkőzést, és - mivel Boucher kapus ismét brillírozott - két győzelemmel utazhat Buffaloba. Persze a párosmérkőzés még nem lefutott, de a továbbjutáshoz feltétlenül több kell a Szablyáknak: például egy ,,igazi" Dominator.

Jegyzőkönyv

Keleti főcsoport:
Pénteki mérkőzés

Philadelphia Flyers - Buffalo Sabres 2-1
(0-1, 1-0, 1-0)
Gól: LeClair (emberelőny, McGillis, Gagne) 24:53p, Desjardins (ee., Recchi) 44:47p ill. Satan (Woolley, Brown) 10:40p
Kapusok: Boucher 31/30 ill. Hasek 27/25
Kapuralövések: 27 (8+12+17) ill. 31 (10+11+10)
Kiállítások: 8 perc ill. 12 perc
Emberelőnyök: 5/2 ill. 3/0