-1 °C
9 °C

A csehek nyerték a presztízs-döntőt

2000.12.15. 14:53
Csehország nyerte a ,,csehszlovák" döntőt a szentpétervári jégkorong-világbajnokságon, így megvédte címét. A találkozó tulajdonképpen már az első harmadban eldőlt, amikor a szlovákok háromgólos hátrányba kerültek. A bronzérmet Finnország szerezte meg, miután legyőzte Kanadát.
Szűk negyedóra kellett a cseheknek, hogy megmutassák keleti rokonaiknak: a hokiban is jobbak náluk
Szűk negyedóra kellett a cseheknek, hogy megmutassák keleti rokonaiknak: a hokiban is jobbak náluk. A hetedik percben Michal Sykora vette be a gyenge napot kifogó Lasak kapuját, majd három perc elteltével Tomas Vlasak növelte a különbséget. Martin Prochazka (az első gól előkészítője) gólja már a K. O. lehetőségét vetítette előre, de a második játékrészre visszavett az iramból az olimpiai bajnok. A szlovákok ezt Martin Strbak révén ki is használták, de mielőtt megjött volna az önbizalmuk, az utolsó felvonás elején Jan Tomajko gólja lehűtötte őket. Úgy tűnt, végleg eldőlt a meccs, de a záró öt perc eszeveszett szlovák rohanást hozott, amiből előbb Miroslav Hlinka, majd a gólkirály, Miroslav Satan is gólt ütött. A csehek azonban nem ijedtek meg, és nyolcvan másodperccel Satan gólja után Robert Reichel végleg eldöntötte az aranyérem sorsát. A mérkőzés MVP-je cseh részről Tomas Vlasak, míg szlovák oldalról Lubos Bartecko lett.

A bronzmérkőzésen két csalódott csapat küzdött egymással, és végül a finnek szerezték meg a harmadik helyet, talán egy kicsit jobban koncentrálva ellenfelüknél. Kanada ugyanúgy az utolsó harmad közepén kapott góllal veszített, mint az elődöntőben.

Jegyzőkönyv

Döntő
Csehország - Szlovákia 5-3 (3-0, 0-1, 2-2)
Gól: Sykora (Prochazka, Varada) 6:04, Vlasak (Buzek) 9:34, Prochazka (Vlasak, Reichel) 12:25, Tomajko (Dopita, Vyborny) 43:35, Reichel (Sykora, Prospal) 58:58 ill. Strbak (emberelőny, Suchy, Pucher) 27:43, Hlinka 55:22, Satan (Bartecko) 57:38
Kapusok: Cechmanek 33/30 ill. Lasak 15/10
Kiállítás: 28 ill. 10 perc