9 °C

Hé, Öreg...

2000.12.15. 14:53
Kapcsolódó cikkek (2)
A Miami katasztrofális teljesítményének köszönhetően nyert a New York Floridában, ezzel kiegyenlítette a párharc állását. Az Utah viszont nem bír a Portlanddel, hiszen második összecsapásukon is nagy arányú vereséget szenvedtek.

Valami egész pocsék mérkőzést játszottak Miamiban
Valami egész pocsék mérkőzést játszottak Miamiban. A védekezésekkel még nem is lett volna gond, de a támadások... a 34-35 százalékos dobásbiztonság - pontosabban ,,dobásbizonytalanság" - mindent elárul (a Heats egyébként soha nem dobott még rosszabbul a playoffban - beállították az 1997-es negatív rekordjukat) Ráadásul a hazaiak 33 büntetőjéből mindössze 14-et sikerült értékesíteni (ez talán még nekem is menne...) és volt olyan hogy egymás után hétszer(!) hibáztak a vonal mögül. A Knicks annak köszönheti győzelmét, hogy a harmadik negyed végén egy 21-4-es sorozatba kezdtek, ez pedig pontosan elég is volt. Jeff Van Gundy együttese egyébként csapatként működött jól, hiszen a nyolc pályára lépő játékosból hatan elérték a tíz pontot. Első győzelmét szerezte a New York az American Airlines Arenaban, ezzel oda a hazai pálya előnye a Miami számára. A következő két mérkőzést pedig a Madison Square Gerdenben játsszák.

Szintén hat portlandi dobott minimum tíz pontot a most már játékban is öregesen mozgó Utah Jazz ellen. A nagy hármast (Malone, Stockton, Hornacek) 26 ponton tartotta a Blazers és a mormonok az első negyed végétől kezdve nem tudtak tíz ponton belülre kerülni. Sőt legnagyobb hátrányuk már 33 pont is volt, ezt a végére cirka 18-ra dolgozták le. Most irány Salt Lake City, ahol a Jazz megnyerte eddigi mérkőzéseit a rájátszásban. A Portland azonban mind a tavalyi utószezonban, mind az idei alapszakaszban nyerni tudott a Delta Centerben.

Jegyzőkönyv

Keleti főcsoport
Miami Heats - New York Knicks 76-82
Legjobb dobók: Mashburn 25, Mourning 17, Hardaway 13 ill. Ewing, Ward 13, Johnson, Houston 12-12, Sprewell 11, Camby 10
Legtöbb lepattanók: Mourning 13, Brown 7, Majerle, Weatherspoon 6-6, Carter 5 ill. Johnson, Ewing 8-8, Camby 7, Sprewell, Ward 6-6
Legtöbb gólpassz: Mashburn, Mourning, Hardaway 3-3 ill. Sprewell 5
Dobószázalék: 25/74 (33, 8%) ill. 24/68 (35, 3%)
Lepattanók: 50 ill. 43
Összesítésben: 1-1

Nyugati főcsoport
Portland TrailBlazers - Utah Jazz 103-85
Legjobb dobók: Smith 19, Wells 17, Wallace 14, Schrempf, Anthony 13-13, Sabonis 10 ill. Malone 15, Russell 12, Vaughn 10
Legtöbb lepattanók: Wallace, Grant 8-8, Schrempf, Sabonis 5-5 ill. Polynice 6, Padgett 5
Legtöbb gólpassz: Schrempf, Pippen, Sabonis 4-4 ill. Stockton 6
Dobószázalék: 36/64 (56, 3%) ill. 33/73 (45, 2%)
Lepattanók: 35 ill. 33
Összesítésben: 2-0