Nem szól tovább a Jazz

2000.12.15. 14:53
Scottie Pippen hazaküldte az Utah Jazz csapatát, így a mormonok idényének vége. Szintén befejeződött a Lakers-Suns párharc is.
Scottie Pippen hazaküldte az Utah Jazz csapatát
Eldőlt. Jeff Hornacek utolsó meccse a tegnapi volt. A 38 éves védő már korábban bejelentette, hogy az idény végén befejezi profi pályafutást. Nos, az a bizonyos ,,idény vége" ma hajnalban jött el. Lehet, kicsit korábban, mint azt Salt Lake Cityben várták, de a konferencia-elődöntőjénél idén sem jutottak tovább. Csakúgy, mint korábban két nagydöntőben, most is az ex-Bullsos Scottie Pippen jelentette az akadályt.

Pippen 7, 3 másodperccel a vége előtt hintett egy hárompontost, majd Russell elhibázott büntetői után lepattanót szerzett és dobott még egy pontot a vonalról. Hornaceknek (és a többi öregnek) nem tudok mást kívánni, mint hogy soha ne álmodjanak Pippennel...

Álmodozott viszont eleget a Phoenix Suns. Méghozzá azt, hogy hazai pályán megcsípik a toronymagas esélyes Los Angeles Lakers csapatát. Aztán a pályára alvajárókat megszégyenítő kábasággal futottak ki. A negyedik mérkőzés 19 pontos Suns-győzelme (akkor 71-et dobott a félidőben a Phoenix) után ma összesen 65-öt szereztek. Ebből 23-at az első két negyedben, ez pedig negatív rekord a rájátszások történetében.

A katasztrofális dobószázaléknak (28, 7%) köszönhetően nem volt kétséges a győztes kiléte. A Lakers egyébként ebben az évben 8-1-es mutatóval zárt a Suns ellen, a rájátszásban pedig hat győzelme mellett egyszer sem kapott ki a Staples Centerben.

Ennél szorosabb lehet a Portland elleni nyugati döntő. Idei négy találkozójuk után az állás döntetlen, hiszen mindketten egy meccset nyertek hazai pályán, egyet pedig idegenben.

Jegyzőkönyv

Nyugati főcsoport
Portland TrailBlazers - Utah Jazz 81-79
Legjobb dobók: Pippen 23, Sabonis 16, Wallace 11, Smith 10 ill. Malone 27, Russell 18, Hornacek 10
Legtöbb lepattanók: Pippen, Sabonis 9-9, Grant 6, Stoudamire, Anthony 5-5 ill. Malone 11, Polynice 10, Russell 6
Legtöbb gólpassz: Pippen 8, Smith 6, Stoudamire 5 ill. Stockton 9, Malone 6 Dobószázalék: 31/73 (42, 5%) ill. 31/75 (41, 3%)
Lepattanók: 44 ill. 38
Összesítésben: 4-1

Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 87-65
Legjobb dobók: Bryant 17, O'Neal 15, Rice 14 ill. Day 10
Legtöbb lepattanók: O'Neal 21, Sailey 11, Rice 9, Harper 5 ill. Rogers 8, Marion, Kidd 7-7, Longley 6, Blount 5
Legtöbb gólpassz: Shaw 4 ill. Robinson 4
Dobószázalék: 29/80 (36, 3%) ill. 23/80 (28, 7%)
Lepattanók: 59 ill. 43