Vissza minden

2000.12.15. 14:53
Szinte semmit nem ér a Portlandnek a második mérkőzésen aratott sikere Los Angelesben, hazai pályán ugyanis vereséget szenvedtek a Lakerstől. Ezzel összesítésben a kaliforniaiak 2-1-re vezetnek.
Fontos meccs volt. Ezt bizonyítja az is, hogy az összecsapást megtekintette Bill Gates, aki Paul Allen (a Blazers tulajdonosa) társaságában nézte a találkozót. Jó előjelekkel várhatták a hazaiak a sorozat harmadik meccsét, a Staples Centerben ugyanis 29 ponttal nyertek legutóbb, ráadásul az idei rájátszásban még nem veszítettek hazai pályán.

De mint tudjuk, egyszer minden sorozat megszakad. A kérdés csupán az: előbb vagy utóbb? Nos, nagyon úgy nézett ki, hogy a második verzió fog bekövetkezni, mert a Lakers gyengén kezdett. 55-45 volt a félidőben, de aztán megrázták magukat az alapszakasz legjobbjai. A harmadik negyedben egy 20-9-es sorozatot produkáltak (Shaq O'Neal tízet vállalt ezen időszak alatt), és máris átvették a vezetést. Innentől kezdve szoros volt a meccs, de az utolsó tizenkét percet 9-0-val kezdték a vendégek. A Portland viszont innen is visszakapaszkodott. Scottie Pippen ismét jól játszott, ez pedig azért is bravúr, mert a mai meccs egy részében Kobe Bryant őrizte. Mégis egy másik ex-chicagoi döntött: Ron Harper fél perccel a vége előtt 93-91-re alakította az állást. A dudaszó előtti pillanatban Sabonis próbálkozott, de a litván óriást Bryant (!) blokkolta. Hatodik hazai mérkőzésén vesztette el otthoni playoff-veretlenségét a Blazers, pontosan akkor, amikor a legnagyobb szükségük lett volna a győzelemre. Mert egy sorozatban kétszer nem sok csapat tud nyerni a Staples Centerben...

Jegyzőkönyv

Nyugati főcsoport
Portland TrailBlazers - Los Angeles Lakers 91-93
Legjobb dobók: Wallace, Stoudamire 19-19, Smith 14, Pippen 12, Sabonis 11 ill. O'Neal 26, Bryant 25, Harper 12
Legtöbb lepattanók: Pippen 9 ill. O'Neal 12, Horry, Bryant 7-7
Legtöbb gólpassz: Pippen 6, Smith 5 ill. Bryant 7
Dobószázalék: 35/69 (50, 7%) ill. 38/71 (53, 5%)
Lepattanók: 28 ill. 35
Összesítésben: 1-2

Statisztikák

Pontátlag
1. Shaquille O'Neal (Los Angeles Lakers) 29, 8 (13 mérkőzés; 158 mezőnykosár; 72 büntető; 388 pont)
2. Karl Malone (Utah Jazz) 27, 2 (10; 103; 64; 272)
3. Allen Iverson (Philadelphia 76ers) 26, 2 (10; 91; 68; 262)
4. Gary Payton (Seattle SuperSonics) 25, 8 (5; 50; 20; 129)
5. Jerry Stackhouse (Detroit Pistons) 24, 7 (3; 24; 23; 74)