Életben maradni

2000.12.15. 14:53
Idegenben mindkét csapatnak jobban megy a nyugati főcsoport döntőjében. Emlékezetes, hogy a Los Angeles Portlandben tudott kétszer nyerni, míg a Blazers Kaliforniában hozta az utolsó kettőt.
Scottie Pippen playoff-eredményét 380-ra növelte, és megelőzte Michael Jordant
A Lakers 43 győzelme mellett hétszer kapott ki a Staples Centerben, viszont ebből háromszor a Portland tudott diadalmaskodni. Ebben az idényben először fordult elő, hogy az alapszakasz bajnoka kétszer szenvedjen vereséget otthon. O'Neal és társai egy dolognak örülhetnek: az első mérkőzést (a Staplesben!) ők nyerték, így még mindig vezetnek 3-2-re.

Az ötödik mérkőzésen született egy új rekord a rájátszásban: Scottie Pippen 6(!) labdaellopásával pályafutása playoff-eredményét 380-ra növelte, és megelőzte Michael Jordant, akinek 376 labdaszerzése volt.

Pippen egyébként kulcsfigura volt a tegnapi mérkőzésen is, hiszen sérülten (két ujjával akadnak gondok) 22 pontot dobott. Ezen kívül 10000 dollárt kellett fizetnie a ligának, amiért a negyedik összecsapáson fejbe csapta John Salley-t. Mind a négy negyedet a Blazers nyerte, pedig O'Neal ma is keményen megdolgozott a pénzéért. A melák center 31 pontot szerzett emellett 21 lepattanót is összekapart. Győzelemnek azonban nem örülhetett, viszont tovább javított statisztikáin... Shaq három találkozón keresztül zsinórban 15 büntetőt értékesített (ma az első hármat, két napja kilencet, a harmadik összecsapáson az utolsó hármat).

A következő meccsre ismét Oregonba utaznak a csapatok, pedig a Portland - ha az eredményeket nézzük - jobban tenné, ha feladná ezt a pályaválasztói jogot...

Jegyzőkönyv

Nyugati főcsoport
Los Angeles Lakers - Portland TrailBlazers 88-96
Legjobb dobók: O'Neal 31, Bryant 17, Harper 14, Fisher 10 ill. Wallace, Pippen 22-22, Smith 13, Sabonis 12
Legtöbb lepattanó: O'Neal 21, Horry 6, Harper, Bryant 5-5 ill. Wallace 10, Grant 7, Sabonis, Pippen 6-6, Schrempf 5
Legtöbb gólpassz: Horry 5 ill. Schrempf 6
Dobószázalék: 30/79 (38%) ill. 32/74 (43, 2%)
Lepattanók: 44 ill. 43
Összesítésben: 3-2

Statisztikák

Pontátlag:
1. Shaquille O'Neal (Los Angeles Lakers) 29, 6 (15 mérkőzés; 178 mezőnykosár; 88 büntető; 444 pont),
2. Karl Malone (Utah Jazz) 27, 2 (10; 103; 64; 272)
3. Allen Iverson (Philadelphia 76ers) 26, 2 (10; 91; 68; 262)
4. Gary Payton (Seattle SuperSonics) 25, 8 (5; 50; 20; 129)
5. Jerry Stackhouse (Detroit Pistons) 24, 7 (3; 24; 23; 74)