A New York is továbblépett

2000.12.15. 14:53
A Miamit egyelőre csak a New York követte a rájátszás második fordulójába. A tegnapi mérkőzéseken ugyanis mind a Portland, mind a Los Angeles Lakers idegenben szenvedett vereséget.

A Knicks zsinórban kilencedszer került a keleti főcsoport elődöntőjébe
A Toronto hazai közönség előtt is bemutatkozhatott a rájátszásban - kevés sikerrel. 24 másodperccel a mérkőzés vége előtt Larry Johnson hárompontosa, 82-80-as állásnál, végleg eldöntötte a mérkőzést és a párharcot is. A Raptors hazai bemutatkozása ugyanúgy nem sikerült, mint debütálása a sorozatban, hiszen a lehető leggyorsabban búcsúztak a kieséses csatáktól. A Knicks zsinórban kilencedszer került a keleti főcsoport elődöntőjébe, ahol az ellenfele a Detroitot szintén 3-0-ra legázoló Miami Heats lesz.

A Portland viszont nem tudta besöpörni a harmadik győzelmet a Minnesota ellen. A T'Wolves pontosan annyival - hét pont - verte a Blazerst, amennyivel az első két meccsen összesen kikaptak. Így a pontarány már egyenlő, csak ugye ez az NBA-ben semmit nem számít. Számít viszont Kevin Garnett újabb tripla-duplája. Garnett eddigi öt éves pályafutása alatt összesen annyiszor lépte át a bűvös határokat, mint az utóbbi egy hétben - azaz kétszer. Közel állt ehhez Terrell Brandon is, a két játékos jó teljesítménye - na meg az 53, 5 százalékos mezőnykísérleti arány - pedig a hazai győzelmet jelentette.

Már a Sacramento játékosai sem hittek saját tudásukban és lélekben feladták a Lakers elleni harcot. Ez azonban nem látszódott meg az Arco Arena-ban, ugyanis 99-91 arányban győzték le az alapszakasz legjobbjait. O'Neal borzasztóan dobott (36, 3% a mezőnyből), Kobe Bryant pedig nagyon sokáig állt a kipontozódás szélén. A következő meccsre azonban kedvező előjel a Lakersnek, hogy az előző négy évben is megnyerték az első két találkozót és a harmadikat vesztették el. Aztán a negyedik összecsapáson mind a négyszer továbbjutottak...

Jegyzőkönyv
Keleti főcsoport
Toronto Raptors (6) - New York Knicks (3) 80-87
Legjobb dobók: Davis 18, Carter 15, McGrady 12, Oakley, Willis 10-10 ill. Houston 23, Johnson 14, Ewing 12, Sprewell 11, Childs 10.
Legtöbb lepattanók: Oakley 14, Davis 12, Carter 7, Willis 5 ill. Ewing
11, Childs 7, Johnson, Camby 5-5. Legtöbb gólpassz: Carter 8, McGrady 5 ill. Sprewell 6.
Dobószázalék: 29/83 (34, 9%) ill. 29/62 (46, 7%)
Lepattanók: 46 ill. 40
Összesítésben: 0-3

Nyugati főcsoport
Minnesota Timberwolves (6) - Portland TrailBlazers (3) 92-87
Legjobb dobók: Brandon 26, Garnett 23, Peeler 13 ill. S.Smith 22, Sabonis 17, Pippen 16, Wallace 15, Grant 11.
Legtöbb lepattanók: Garnett 13, Brandon 7, J.Smith 5 ill. Grant 7, Sabonis 6, Pippen 5.
Legtöbb gólpassz: Brandon 12, Garnett 10 ill. Stoudamire, Pippen 6-6, Anthony 5.
Dobószázalék: 38/71 (53, 5%) ill. 32/75 (42, 6%)
Lepattanók: 33 ill. 28
Összesítésben: 1-2

Sacramento Kings (8) - Los Angeles Lakers (1) 99-91
Legjobb dobók: Webber 29, Stojakovic 19, Divac 15, Delk 11, Williams 10 ill. Bryant 35, O'Neal 21, Rice 13.
Legtöbb lepattanók: Webber 14, Divac 12, Delk 5 ill. O'Neal 17, Green 9, Horry 6, Harper 5.
Legtöbb gólpassz: Webber 8 ill. Harper 4.
Dobószázalék: 35/81 (43, 2%) ill. 35/86 (40, 7)