Páratlan páros

2000.12.15. 14:53
Gond nélkül, az első kosártól kezdve, végig vezetve győzte le az Indiana a Philadelphia 76ers csapatát, így a keleti konferencia ezen elődöntőjének az állása 1-0.
A lendület vagy a frissesség a jobb? Ez volt a kérdés a Pacers és a Philly első ,,randevúja" előtt. A ,,hetvenhatosok" ugyanis négy napot tudtak pihenni erre a találkozóra, míg Millerék ötödik mérkőzést játszottak a Milwaukee ellen (és micsoda csatában nyertek 96-95-re!)

Nos, az Indiana három és fél perc alatt 9-0-s vezetésre tett szert, míg a negyed végén már 34-15 volt az állás. Reggie Miller 16, Jalen Rose 11 pontot termelt az első tizenkét percben - az egész meccsen pedig mindketten 40-et dobtak. Ilyen - mármint, hogy a rájátszásban két játékos is elérje a 40 pontos határt - a Pacers történetében még nem volt. Sőt, az egész NBA históriájában is mindössze négyszer (legutóbb Hakeem Olajuwon és Clyde Drexler tette ezt meg 1995. május ötödikén - majdnem napra pontosan öt éve - a Houston színeiben az Utah ellen).

Ezek után hat pontnál közelebb sosem került a Philadelphia, a vége pedig sima lett. A kiütés Allen Iversont is ,,kiüthette", hiszen három perccel a vége előtt a bíróknál hevesen reklamálni kezdett, így 28 pontjával távoznia kellett.

Miller és Rose termékenységük mellett egészen parádés dobószázalékot is felmutathatnak. A pálcikaember - aki már a Milwaukee elleni utolsó összecsapáson is 41 pontig jutott - hét hárompontost dobott (10 kísérletből), ami szintén rekord a Pacers playoff-történelmében. Rose 23 mezőnydobásból 16-szor volt eredményes, a büntetővonalról viszont nem tudott hibázni (ötször került oda, Miller 12 egypontosból 11-et értékesített).

A kérdést tehát megválaszolhatjuk: a lendület volt a nyerő. De ez még csak az első csata volt. Vajon mikor lesz szükség frissességre?

Jegyzőkönyv

Keleti főcsoport:
Indiana Pacers (1) - Philadelphia 76ers (5) 108-91
Legjobb dobók: Miller, Rose 40-40, Croshere 11 ill. Iverson 28, Hill 20, McKie 10
Legtöbb lepattanók: Croshere 11, Davis 8 ill. Lynch 14, Hill, Ratliff 8-8, Kukoc 5
Legtöbb gólpassz: Jackson 10, Croshere 5 ill. Snow 7
Dobószázalék: 39/79 (49, 4%) ill. 36/82 (43, 9%)
Lepattanók: 37 ill. 42
Összesítésben: 1-0