Shaq nem áll meg

2000.12.15. 14:53
Ha a szombat Karl Malone, akkor a vasárnap Shaquille O'Neal napja volt az NBA-ben. Ez ellen még a tripla-duplát elérő Kevin Garnett, vagy a rutinját bemutató Scottie Pippen sem tudott mit tenni.

Shaq O'Neal 46 pontot és 17 lepattanót szerzett
A nyugati oldalon bemutatkozott a Lakers. Az alapszakasz legjobbjai gólgazdag mérkőzésen verték meg a Sacramento Kingset. A californiai közönség a találkozó végén ,,MVP! MVP!" felkiáltással üdvözölte a 46 pontot és 17 lepattanót szerző Shaq O'Nealt. Mi tagadás, a center a legfőbb várományosa a legjobb játékosnak kijáró trófea elnyerésének - sőt, ha így folytatja csapatával, még egyéb díjat is nyerhet az idén...

A Portland, ha nehezen is, de megverte a Minnesotát első hazai meccsükön. A győzelmet viszont szinte csak Scottie Pippennek köszönhetik. Az ex-chicagoi csatár idei legjobb teljesítményével rukkolt elő (hiába, ennyit jelent hat bajnoki aranygyűrű és a hatalmas rájátszásbeli rutin). A T'Wolveson - bár a harmadik negyed után még vezettek - nem tudott segíteni a tripla-duplát elérő Kevin Garnett sem (apró szépséghiba KG teljesítményében, hogy húsz mezőny-kísérletéből mindössze hatszor talált a gyűrűbe).

Keleten a Knicks is csak szoros küzdelemben tudta besöpörni az első győzelmet a története első playoff meccsét játszó Toronto Raptors ellenében. A kanadaiak teljesítményén meg is látszott ez a fajta rutintalanság, ami a vesztüket is okozta. A másodéves Vince Carter első 12 dobása nem talált, és ez az arány a végéig sem sokat javult (3/20-al zárt).

Ráadásul első elhibázott büntetőjét is a legélesebb szituációban - az utolsó percben - rontotta el. A főcsoport legjobb alakulata - az Indiana Pacers - nehéz küzdelem után szerezte meg a győzelmet a továbbjutók közé utolsóként besurranó Milwaukee ellen. Az utóbbi két évben konferencia-döntőt játszó Indianapolisiakat Jalen Rose húzta ki a pácból, utolsó negyedben szerzett három triplájával és egy fontos büntetővel az utolsó percben.

Túl vagyunk tehát az első mérkőzéseken, a folytatást két alacsonyabban rangsorolt gárda - Philadelphia, Phoenix - várhatja bizakodva.

Eredmények

Keleti főcsoport:
New York Knicks (3) - Toronto Raptors (6) 92-88
Legjobb dobók: Sprewell, Houston 21-21, L. Johnson, Ewing 15-15, Childs 12 ill. McGrady 25, Carter 16, Willis 13, Oakley 11.
Legtöbb lepattanók: Ewing 9, L. Johnson 6, Childs, Camby 5-5 ill. Willis 11, McGrady 10, Davis 9, Oakley 7.
Legtöbb gólpassz: Ward 5 ill. Oakley, Carter 6-6.
Dobószázalék: 35/72 (48,6%) ill. 30/81 (37%)
Lepattanók: 34 ill. 47

Indiana Pacers (1) - Milwaukee Bucks (8) 88-85
Legjobb dobók: Rose 26, Miller 21, Davis, Smith 12-12 ill. Allen 26, Cassell 18, Robinson, Thomas 11-11.
Legtöbb lepattanók: Davis 17, Perkins 7, Rose 6, Smits 5 ill. Johnson, Ham 8-8, Robinson, Allen 7-7, Williams 6.
Legtöbb gólpassz: Jackson 11 ill. Cassell 6.
Dobószázalék: 32/86 (37,2%) ill. 30/83 (36, 14%)
Lepattanók: 47 ill. 43

Nyugati főcsoport:
Portland TrailBlazers (3) - Minnesota Timberwolves (6) 91-88
Legjobb dobók: Pippen 28, Stoudamire 18, St. Smith 17, Wallace 15 ill. Sealy 23, Brandon 17, Garnett, Szczerbiak 12-12.
Legtöbb lepattanók: Pippen 9, Wallace, Sabonis, St. Smith, Grant 5-5 ill. Garnett 10, Sealy 5.
Legtöbb gólpassz: Stoudamire 4 ill. Brandon 12, Garnett 11.
Dobószázalék: 31/75 (41, 3%) ill. 39/82 (47, 6%)
Lepattanók: 37 ill. 34

Los Angeles Lakers (1) - Sacramento Kings (8) 117-107
Legjobb dobók: O'Neal 46, Bryant 23, Rice 18 ill. Webber 28, Ja. Williams 20, Delk 17, N. Anderson 11, Divac 10.
Legtöbb lepattanók: O'Neal 17, Harper 9, Rice, Bryant 7-7, Green 6 ill. Funderburke 6, Webber, N. Anderson 5-5.
Legtöbb gólpassz: Bryant, Shaw 5-5 ill. Divac 8.
Dobószázalék: 52/99 (52, 5%) ill. 37/85 (43, 5%)
Lepattanók: 54 ill. 37