,,Hirtelen Halál" Indianapolisban

2000.12.15. 14:53
Keleten már csak egy hely kiadó, méghozzá az alapszakaszban a konferenciát megnyerő Indiana és a rájátszásba nyolcadikként becsúszó Milwaukee párharca tart még. A Philadelphia négy mérkőzésen jutott túl a Charlotte Hornetsen. Az alacsonyabban rangsorolt csapat jutott tovább a Charlotte-Philadelphia párharcból. A 76ers két hazai győzelmével kiejtette a Hornetset és várhatja az ellenfelét a konferencia elődöntőjében (az Indiana-Miwaukee meccs győztese lesz a következő vetélytárs). A negyedik mérkőzésen a sérült és fájdalmaktól szenvedő Allen Iverson 26 pontig jutott, de valószínűleg Aaron McKie lesz az, aki soha nem felejti el ezt a napot. A szintén sérült Eric Snow-t helyettesítő McKie az utolsó negyedben zsinórban négy hárompontost dobott (ráadásul ebből az egyik ,,négypontos" játék volt). Ez a 13 pont megfordította a mérkőzést (a záró felvonás első perceiben a Darazsak 85-77-re is vezettek), és elbúcsúztatta a Hornetset.
Utoljára 1990. május elsején nyert hazai pályán Playoff-meccset a Milwaukee Bucks. Napra pontosan tíz évvel a tegnapi siker előtt! A Pacers most hazatér a mindent eldöntő ötödik mérkőzésre, de felhívnám a figyelmet az első két találkozó eredményére: 88-85 és 91-104. Azaz az Indiana egy szoros győzelem után viszonylag simán kapott ki Indianapolisban, ahol a Bucks már kétszer nyert az idényben. A csütörtöki döntő összecsapás tehát nagy izgalmakat ígér a keleti főcsoport maradék elődöntőbeli helyéért.

Nyugaton viszont még egy csapat sem kvalifikálta magát a csoport legjobb négy együttese közé, a helyzet azonban változhat. Ma éjszaka ugyanis pályára lép és megszerezheti harmadik győzelmét a Lakers, a Portland valamint a Phoenix.

Jegyzőkönyv

Keleti főcsoport:

Philadelphia 76ers (5) - Charlotte Hornets (4) 105-99
Legjobb dobók: Iverson 26, McKie 25, Geiger 17, Ratliff, Hill 10-10 ill. Mason, Campbell 21-21, Coleman 18, E. Jones 17.
Legtöbb lepattanók: Geiger 10, Lynch 8, Ratliff, Hill 6-6 ill. Coleman, Campbell 11-11, Mason 10.
Legtöbb gólpassz: McKie 11, Iverson 7 ill. E. Jones 8, Mason 6, Wesley 5.
Dobószázalék: 40/78 (51, 3%) ill. 36/81 (44, 4%)
Lepattanók: 36 ill. 44
Összesítésben: 3-1

Milwaukee Bucks (8) - Indiana Pacers (1) 100-87
Legjobb dobók: Allen, Williams 20-20, Robinson 18, Thomas 17 ill. Rose 17, Miller 15, Davis 12.
Legtöbb lepattanók: Johnson 9, Allen, Williams 8-8, Ham 5 ill. Davis 10, Croshere 6, Perkins, Tabak 5-5.
Legtöbb gólpassz: Cassell 13, Robinson, Del Negro 5-5 ill. Jackson 6. Dobószázalék: 42/85 (49, 4%) ill. 30/75 (40%)
Lepattanók: 44 ill. 39
Összesítésben: 2-2