Sacramento, a bűvös város

2000.12.15. 14:53
Megvannak a Nyugati főcsoport első továbbjutói is az NBA idei rájátszásában. A Portland idegenben, míg a Phoenix hazai pályán nyerte meg a negyedik mérkőzést - és szerezték meg harmadik győzelmüket. A Lakers viszont ötödik mérkőzésre kényszerül, miután ismét vereséget szenvedett a Sacramento otthonában.
Peches ember ne menjen a jégre - tartja az egykori sláger. Ez alapján a Minnesota jobb, ha nem éli túl az alapszakaszt jövőre. A T'Wolves ugyanis zsinórban negyedszer próbálkozott, de egyszer sem sikerült túljutnia a Playoff első körén. Idén ráadásul még szerencséje sem volt, hiszen idegenben csak három és négy pontos különbséggel kaptak ki, ami akár fordítva is lehetett volna. Kevin Garnettnek egy gólpassz hiányzott ahhoz, hogy a sorozat négy összecsapásából háromszor érjen el tripla-duplát, most ugyanis 17 pontja mellé 10 lepattanót szedett és adott kilenc asszisztot is. Ez is kevés volt, hiszen a Blazersben hat játékos dobott minimum tíz pontot, most pedig már várhatja következő ellenfelét. Az Utah-Seattle párharc győztese (egyébként a Jazz 2-1-re vezet) jut nekik a konferencia elődöntőjében.

Jason Kidd március 22-i sérülése után ma tért vissza a pályára - és győztesen hagyta el azt. A Suns 89-78-ra verte a Duncan nélküli San Antoniot, így a bajnok is búcsúzni kényszerült. Ilyen egyébként - a Bulls 1998-as alapszakasz-béli kiesésén kívül - 1984-ben fordult elő utoljára. Akkor a New Jersey verte ki az előző évi győztest, akkor a Philadelphiát, az első körben. A Spursnek egyébként több mint egy negyedig nem volt igazi erőcsatára. Duncan, Malik Rose és Jerome Kersey sérült, míg Samaki Walker a harmadik játékrészben kipontozódott, így Sean Eliott próbálkozott a négyes poszton. Duncanhez kapcsolódó hír, hogy a nyáron szabadügynökké válik, és még nem tudni, hol szeretné folytatni pályafutását. A nagy visszatérő, Jason Kidd, tíz gólpasszig jutott, míg az idei év legjobb hatodik emberének választott Rodney Rogers 23 pontot termelt.

Úgy látszik, Sacramentoban lehetetlen győzni. A Kings fanatikus hazai közönsége másodszor is a győzelembe üvöltötte kedvenceiket. Ezzel Los Angelesben ki-ki meccsre kerül sor, és még az is megtörténhet, hogy az alapszakaszt magasan nyerő (67 győzelem, 15 vereség) Lakersnek az első kör után véget ér az idény. A mai meccsen a kispadról ,,beugró" játékosok - Jon Barry, Tony Delk, Predrag Stojakovic - hozták a sikert. Az ötödik, mindent eldöntő mérkőzésre péntek hajnalban kerül sor. Csakhogy az a találkozó már újra Los Angelesben lesz...

Jegyzőkönyv

Nyugati főcsoport

Minnesota Timberwolves (6) - Portland TrailBlazers (3) 77-85

Legjobb dobók: Garnett 17, Brandon 13, Jackson 11, Sealy 10 ill. Wallace, Sabonis 15-15, Smith 14, Stoudamire 11, Pippen, Schrempf 10-10.
Legtöbb lepattanók: Garnett 10, Brandon, Nesterovic 6-6, Peeler 5 ill. Sabonis 11, Wallace 8, Pippen 7, Grant 5.
Legtöbb gólpassz: Garnett 9 ill. Pippen 6.
Dobószázalék: 29/82 (35, 4%) ill. 31/66 (47%)
Lepattanók: 39 ill. 40
Összesítésben: 1-3

Phoenix Suns (5) - San Antonio Spurs (4) 89-78
Legjobb dobók: Hardaway, Rogers 23-23, C. Robinson 10 ill. D. Robinson 21, Elie 12.
Legtöbb lepattanók: Rogers, Marion 10-10, Hardaway, Blount 7-7, C. Robinson 6 ill. D. Robinson 16, Walker 8, Elie 7.
Legtöbb gólpassz: Kidd 10 ill. A. Johnson 5.
Dobószázalék: 37/80 (46, 25%) ill. 27/73 (37%)
Lepattanók:
Összesítésben: 3-1

Sacramento Kings (8) - Los Angeles Lakers (1) 101-88
Legjobb dobók: Webber 23, Barry 17, Divac 13, Delk 12, Anderson, Stojakovic 11-11 ill. Bryant 32, O'Neal 25, Rice 17.
Legtöbb lepattanók: Webber 13, Divac 11, Anderson, Barry 5-5 ill. O'Neal 16, Rice, Shaw, Horry 7-7, Bryant, Harper 6-6.
Legtöbb gólpassz: Webber 8 ill. Bryant, Harper 4-4.
Dobószázalék: 36/82 (43, 9%) ill. 33/87 (37, 9%)
Lepattanók: 48 ill. 51
Összesítésben: 2-2