Nem bírták a Bluest a Cápák

2000.12.15. 14:53
Megőrizte továbbjutási esélyeit az alapszakasz-győztes St. Louis a rájátszás második körébe.

Scott Young: mesterhármas
Az Elnök-kupa győztese a hatodik mérkőzésen féltucat góllal nyomatékosította ellenfelében, hogy nem akar szégyenszemre az első körben búcsúzni. A sikerből Scott Young mesterhármassal vette ki a részét.

Hatalmas lelki teher nyomta mindkét csapat vállát a találkozó előtt. A San José játékosait az nyomasztotta, hogy tudták egy mérkőzésnyire vannak a világraszóló bravúrtól, míg a vendégeket a kiesés szele legyezgette. A Blues tudott felülkerekedni a lelki tényezőkön, és Scott Young vezérletével kiütötte a hazaiakat.

Jegyzőkönyv

Vasárnapi mérkőzés:
Nyugati főcsoport:
San José Sharks - St. Louis Blues 2-6 (0-1, 1-5, 1-0)
Gól: Nolan (emberelőny, Friesen, Ragnarsson) 37:13, Marchment (Sturm, Matteau) 56:00 ill. Young (Hecht, Turgeon) 12:31, Young (Hecht, Pronger) 20:21, Hecht (Turgeon, Bergevin) 29:29, Pronger (Bartecko, Handzus) 31:42, Nash (Reasoner, Mayers) 32:51, Young (ee., Hecht, Turgeon) 34:42
Kapusok: Shields 14/8, Nabokov (a harmadik harmadtól) 10/10 ill. Turek 27/25
Lövések: 27 (8+13+6) ill. 24 (5+9+10)
Emberelőny: 4/1 ill. 9/1
Az állás: 3-3

Különösen a második harmadban sziporkáztak a vendégek, ekkor kilenc lövésükből öt utat talált a rendkívül indiszponált Steve Shields ketrecébe. A rohamot, a már említett Young mellett, Jochen Hecht (1 gól, 3 gólpassz) és Pierre Turgeon (3 gólpassz) vezette, de remekül védett a St. Louis-i kapuban Roman Turek is.

A Cápák csak az utolsó harmadra tudtak felpörögni, de szépítésen kívül másra nem futotta erejükből. A mindent eldöntő hetedik meccsre kedden kerül sor a Mississippi partján, az esélyes immár a Blues lesz.