Ördögi színjáték

2000.12.15. 14:53
Harmadik csapatként a New Jersey Devils is bejutott a Stanley Kupa elődöntőjébe, így már csak két csapat gyűri egymást a főcsoport-elődöntőkben. Az Ördögök esélyt sem adtak a Juharleveleseknek, akik - írd és mond - hatszor ütöttek kapura az egész mérkőzésen.

Jason Arnott gólja mindent eldöntött
A Devils nem akart saját csapdájába esni, mint a legutóbbi hazai meccsén, ahol a Toronto meglepte őket agresszív letámadásos taktikájával. A NJ a kezdést követően rögtön nekirontott ellenfelének, és Petr Sykora révén a 18. másodpercben már meg is szerezte a vezetést. A vendégek teljesen zavarodottan, és főképp meglepően defenzíven játszottak, pedig a vereség a búcsújukat jelenthette. A második harmad elején Jason Arnott lemásolta Sykora produkcióját, mely annyival ,,gyengébbre" sikerült, hogy 25 másodperc kellett neki az újabb gólhoz. A Toronto is kopírozott, és neki is sikerült alulmúlnia az előző harmadot - két lövéssel hoztak frászt Martin Brodeurre. Az utolsó játékrész kellemes korcsolyázgatással telt, bár a Toronto egy(!!) lövés erejéig még megpróbálkozott a felzárkózással, de Brodeur újabb shutoutját nem veszélyeztették. A kapusnak ez volt ideji második, pályafutása kilencedik playoffbeli hibátlan meccse. A vesztes portása, Curtis Joseph is magáénak tudhat egy csúcsot: a rájátszás második körében nem kapott emberelőnyös gólt, pedig 20 alkalommal játszott csapata emberhátrányban. A végén a Juharlevelesek lehozták Josephet, és meg is kapták a harmadikat. A Devils bejutott a főcsoport-döntőbe, ahol a Philadelphia - Pittsburgh párosmeccs győztesével mérkőzik.

Jegyzőkönyv

Hétfői mérkőzés
Keleti főcsoport
New Jersey Devils - Toronto Maple Leafs 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)
Gól: Sykora (Arnott, Elias) 0:18, Arnott (Sykora, Daneyko) 20:25, Madden (üres kapu, Lemieux, Stevens) 59:54
Kapusok: Brodeur 6/6 ill. Joseph 26/24
Lövések: 27 (10+7+10) ill. 6 (3+2+1)
Emberelőny: 4/0 ill. 2/0