Patrick Roy, a legyőzhetetlen

2000.12.15. 14:53
Európai idő szerint vasárnap hajnalban megkezdődött az NHL utolsó előtti "fordulója" - a konferencia-elődöntők sorozatmeccsei. Nyugaton a címvédő Dallas a Coloradót fogadta, és - némi meglepetésre - vereséget szenvedett. A találkozó hőse a Lavina kapusa, Patrick Roy volt, aki pályafutása 14. playoff-shutoutját teljesítette.
Az Avalanche önbizalmát a győzelem mellett az a tény is növelheti, hogy a Stanley kupa elődöntőiből általában az a csapat léphetett tovább a döntőbe, amelyik megnyerte az első összecsapást. A mérkőzés egyébként a vártnál kevesebb lövést hozott, és ez mutatja, hogy mindkét gárda nagyon odafigyelt a védekezésre. Az első harmad gólcsendje után a cseh Milan Hejduk a 29. percben lőtte a főcsoport-döntő első gólját - Dave Andreychuk és Adam Foote passza után előnyből vette be Ed Belfour ketrecét. Nyolc perccel később tovább növelte előnyét a vendégcsapat: Peter Forsberg és Adam Deadmarsh remek átadása után Aaron Miller nem hibázott, s ezzel idei első playoff-gólját szerezte.

Patrick Roy "lehúzta a rolót"

Az utolsó felvonás nyomasztó Dallas-fölényben telt el. A Csillagok 13-szor, míg a denveriek mindössze 2-szer lőttek kapura, de Patrick Roy eszén nem lehetett túljárni. A Hálóőr pályafutása 14. rájátszásbeli shutoutját jegyezte, és ezzel a legendás Jacques Plante-tal holtversenyben a második helyen áll az örökrangsorban.

Jegyzőkönyv
Szombati mérkőzés
Nyugati főcsoport
Döntő
Dallas Stars - Colorado Avalanche 0-2 (0-0, 0-2, 0-0)
Gól: Hejduk (emberelőny, Andreychuk, Foote) 28:51, Miller (Forsberg, Deadmarsh) 37:32
Kapusok: Belfour 18/16 ill. Roy 24/24
Lövések: 24 (7+4+13) ill. 18 (6+10+2)
Emberelőny: 5/0 ill. 4/1