Natália
-3 °C

Az idegen bajnok

2000.12.15. 14:53
A Philadelphia győzelmével ért véget a keleti főcsoport döntőjének harmadik, péntek hajnali mérkőzése. A Flyers ezúttal East Rutherfordban, az Ördögök birodalmában diadalmaskodott bizonyítván, hogy idegenben is otthon érzi magát. Erről igazából a Pittsburgh tudna mesélni...
Brian Boucher újonc létére ismét szenzációs formában védett
Ismét kegyetlenül bekezdett a Philly, Mark Recchi már a harmadik perc végén értékesítette John LeClair asszisztját. Nem sokáig örülhettek a vendégek, ugyanis alig másfél perc múlva Claude Lemieux egyenlített. Ezután átvette a kezdeményezést a hazai alakulat, de Brian Bouchernek ezen a napon szinte lehetetlen volt gólt lőni. A huszonhárom éves újonc előbb Scott Gomez, majd Lemieux lövését védte óriási bravúrral, és mindent egybevéve az első harmadban szinte egyedül tartotta csapatát. Aztán nagy Ördög-attak közepette Keith Jones szép csendesen újra vezetéshez juttatta a Philadelphiát.

A második játékrészre alábbhagyott a Devils tüzelő kedve, a Flyers viszont ismét betalált: a tizenhetedik NHL idényét taposó Rick Tocchet, aki szinte egymaga döntötte el a második találkozót, ismét túljárt Martin Brodeur eszén, és ezzel eldőlni látszott a találkozó. A Devils játékosok fejében először talán akkor fordult meg, hogy elveszítik a meccset, amikor Bouicher hatalmas bravúrral megfogta a cseh Patrik Elias szólóját. Négy perccel az összecsapás vége előtt egy pillanatra még felcsillant a remény, Scott Niedermayer góljával a minimálisra csökkent a különbség, de Simon Gagne gyorsan lelohasztotta a lelkesedést.

Jegyzőkönyv

Csütörtöki mérkőzés
Keleti főcsoport
Döntő, harmadik mérkőzés
New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 2-4 (1-2, 0-1, 1-1)
Gól: Lemieux (Malakov, White) 4:24, Niedermayer (Sykora, Arnott) 55:59 ill. Recchi (LeClair) 2:57, Jones (Primeau, Tocchet) 14:14, Tocchet (Primeau) 27:15, Gagne (Recchi, McGillis) 58:11
Kapusok: Brodeur 21/17 ill. Boucher 29/27
Lövések: 29 (15+6+8) ill. 21 (7+7+7)
Emberelőny: 2/0 ill. 3/0