Barbara, Borbála
-6 °C

Ki fog otthon nyerni?

2000.12.15. 14:53
Tovább folytatódik a Philadelphia és a New Jersey párharca a Keleti főcsoport döntőjében, miután az Ördögök győzni tudtak a First Union Centerben, és ezzel életben tartották döntőbe jutási esélyeiket. A helyzet annyiban azonban változatlan, hogy a következő, East Rutherford-i meccsen sem hibázhatnak.
A Philly védelme ezúttal tehetetlennek bizonyult az "ördögi túlerővel" szemben
A legutóbbi két mérkőzésen idegenben diadalmaskodott a Flyers, így szurkolói joggal várhatták, hogy ezúttal hazai jégen is simán hozzák a meccset, és ezzel bejutnak a Stanley Kupa döntőjébe. A Devilsnek viszont mindenképpen győznie kellett, hogy életben tartsa reményeit, éppen ezért hatalmas elánnal kezdtek a vendégek. Az első harmadban tizennégy alkalommal tesztelték Brian Bouchert, aki két alkalommal nem tudott hárítani, míg a túloldalon Martin Brodeurnak csak hatszor kellett bemutatni képességeit. A NJ részéről először Jason Arnott járt túl a Philly portásának eszén, majd az egyre inkább belelendülő Bobby Holik is mattolta a hazai hálóőrt.

Arnott góljával indult a NJ rohama
A második játékrészre egy pörgősebb Flyers korcsolyázott ki a jégre, de mégis a Devils lőtt újabb gólt: Patrik Elias passzából Petr Sykora vette be Boucher kapuját. Hatalmas hajrába kezdett a hazai csapat és a 36. percben Valerij Zelepukin révén sikerült kihasználniuk egy emberelőnyt. Az utolsó harmad viszont rosszul kezdődött számukra, Elias elcsípett egy korongot és Boucher ismét tehetetlennek bizonyult. Az Ördögök tehát elhárították az első veszélyt, mely a búcsújukat jelentette volna. De a következő meccsen a Continental Airlines Arenában sem szabadna veszíteniük.

Jegyzőkönyv

Hétfői mérkőzés
Keleti főcsoport
Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 1-4 (0-2, 1-1, 0-1)
Gól: Zelepukin (emberelőny, Primeau, Recchi) 35:45 ill. Arnott (ee., Rafalski, Sykora) 10:25, Holik (Pandolfo, Malakov) 15:15, Sykora (Elias, Stevens) 21:47, Elias (eladott korong) 40:54
Kapusok: Boucher 30/26 ill. Brodeur 21/20
Lövések: 21 (6+10+5) ill. 30 (14+9+7)
Emberelőny: 5/1 ill. 2/1