Ambrus
-7 °C

Egyre fényesebbek a Csillagok

2000.12.15. 14:53
Hatalmas csatát, a Colorado mezőnyfölényét, remek Belfour-védéseket, hosszabbítást és Dallas győzelmet hozott a Stanley Kupa nyugati főcsoport-döntőjének ötödik, texasi összecsapása. A Stars ezzel ismét átvette a vezetést a párosmérkőzésen és már csak egyetlen győzelemnyire van a döntőbe kerüléstől.
Ed Belfour ismét fantasztikusan védett
Úgy tűnik, jól taktikáztak év közben Jockey Ewing városában a szakvezetők. A Dallas kegyetlenül rosszul kezdte az alapszakaszt, az idény felénél jóformán még az első nyolcban sem volt benne a Stanley Kupa tavalyi győztese. Aztán szépen elkezdtek feljönni, és végül megnyerték a Nyugati főcsoportot. Valószínűleg rájöttek, hogy nem az első ötven, hanem az utolsó harminc meccsen kell jól játszani. A playoffban eddig simán jutottak túl minden ellenfelükön, az első igazi akadályt a Lavina jelenti számukra. A Colorado egyszer már megtréfálta őket hazai jégen, ezért Ken Hitchcock tanítványai nagyon készültek az újabb otthoni összecsapásra.

Jere Lehtinen idei első playoff-gólja jelentette a fordulópontot
A vezetést mégis a denveriek szerezték meg Jon Klemm révén a 13. percben. Ez volt egyébként 13 mérkőzés óta a Dallas első, hazai pályán, nyitóharmadban kapott gólja, mely új playoff csúcs. Az első játékrészben végig a Colorado irányított, hogy nem nőtt a különbség, az elsősorban a szenzációsan védő Ed Belfournak volt köszönhető ,,Nem csináltam semmi különöset - nyilatkozta a találkozó után a tavaly Jennings-díjjal kitüntetett hálóőr -, az a dolgom, hogy nagyokat védjek." Mivel hátul megvolt a kellő biztonság a második harmadtól elöl is beleerősített a Stars. A 25 percben Jere Lehtinen váltotta gólra Brett Hull átadását - ez volt egyébként a finn légiós első rájátszásbeli gólja. Tíz perc múlva már a hazaiak vezettek: az utóbbi mérkőzéseken góllövés helyett inkább előkészítésben jeleskedő Mike Modano teremtett lehetőséget Hullnak, aki idei nyolcadik, pályafutása 85. playoff-gólját szerezte.

Joe Nieuwendyk eldöntötte a mérkőzést
Az utolsó harmadra rákapcsolt az Avalanche és Milan Hejduk révén sikerült is egyenlítenie. A továbbiakban viszont hiába erőlködtek a vendégek, nem sikerült újabb találatot elérniük. Ebbe nagyban belejátszott, hogy az utóbbi mérkőzéseken rendkívül gyengén használják ki az emberfórokat: az elmúlt három összecsapáson tizennyolcból mindössze egyet sikerült belőniük. Jöhetett tehát a hosszabbítás, melyben mindkét csapat nagyon vigyázott a kapujára. A gólcsendet végül 72:10-nél a tavalyi playoff MVP-je, Joe Nieuwendyk törte meg, és ezzel véget is vetett a mérkőzésnek. A Colorado elherdálta tehát előnyét, és lehet, hogy ezért súlyos árat kell fizetnie. Akár már a következő mérkőzésen Denverben...

Jegyzőkönyv
Keddi mérkőzés
Nyugati főcsoport, döntő
Dallas Stars - Colorado Avalanche 3-2 h. u. (0-1, 2-0, 0-1, 1-0)
Gól: Lehtinen (Hull, Modano) 24:26, Hull (emberelőny, Modano, Sydor) 34:41, Nieuwendyk (Matvichuk, Thornton) 72:10 ill. Klemm (Yelle, Forsberg) 12:11, Hejduk (Sakic, Foote) 42:19
Kapusok: Belfour 31/29 ill. Roy 20/17
Lövések: 20 (5+5+5+5) ill. 31 (11+7+9+4)
Emberelőny: 6/1 ill. 4/0