Ismét előnyben az Ördögök

2000.12.15. 14:53
Hiába nyert a döntő második mérkőzésén a Dallas, a Devils visszavágott nekik Texasban és ezzel visszaszerezte elveszettnek hitt pályaelőnyét. Martin Brodeur szenzációs védései mellett ismét a mágikus trió (Arnott, Elias, Sykora) hozta a meccset a NJ számára.
Brodeur vezérletével remekül védekezett a Devils
A playoff végére nagyon belelendült a keleti parti gárda, egyre-másra okozza a nagyobbnál nagyobb meglepetéseket. Ugye az első mérkőzés K.O.-ja sem volt semmi, erre most győznek Dallasban, ahol a vendégcsapatok eddig nem sok sót ettek meg. Ráadásul nem is úgy indult a találkozó, hogy bármi keresnivalója lehet a vendégeknek: Sylvain Cote a 13. percben emberelőnyből megszerezte a vezetést - és a Dallas hazai pályán nem szokott kikapni, ha ő lövi az első gólt. Nem sokkal a vezetés után bebiztosíthatta volna sikerét a Stars, hisz kettős emberfórba kerültek, de a NJ védelme - élén Martin Brodeurrel - kiállta a próbát. Ez hatalmas lelki pluszt jelentett számukra, hisz a 19. percben Jason Arnott ki is egyenlített.

Petr Sykora ismét győztes gólnak örülhetett
A második játékrészben óriási iramot diktált a Devils, játékosai 16-szor (!!!) vették célba Ed Belfour ketrecét: ha a lövőszázalékuk le is romlott, annyira azért jó volt az attak, hogy Petr Sykora betaláljon - Arnott és az ezen az estén már második asszisztját jegyző Brian Rafalski volt az előkészítő -, s ezzel nehéz feladat elé állítsa a hazaiakat. Az utolsó harmadban kétségbeesetten védekeztek a vendégek, s a Reunion Arena szurkolóinak legnagyobb bánatára ki is bekkelték a hátralévő időt: ,,Egyértelműen a szenzációs emberhátrányos védekezésünknek köszönhetjük ezt a sikert" - értékelt boldogan az összecsapás után Larry Robinson, az Ördögök mestere. A folytatásban is szükség lesz az átlagon felüli védekezésre, hisz a következő mérkőzést is Texasban játsszák, és a Dallas nagyon bedühödött.

Jegyzőkönyv

Szombati mérkőzés
Stanley Kupa, döntő, harmadik mérkőzés
Dallas Stars - New Jersey Devils 1-2 (1-1, 0-1, 0-0)
Gól: Cote (emberelőny, eladott korong) 13:08 ill. Arnott (Rafalski, White) 18:06, Sykora (ee., Arnott, Rafalski) 32:27
Kapusok: Belfour 31/29 ill. Brodeur 23/22
Lövések: 23 (7+9+7) ill. 31 (10+16+5)
Emberelőny: 4/1 ill. 2/1